Peršalimo Gydymas Be Vaistu

Kaip sutikti ir gydyti peršalimo ligas?
Rūškanas rudens metas – artėja ir tikimybė susirgti peršalimo ligomis. Neužsimerkime prieš jų grėsmę, bet griebkimės profilaktikos, galinčios padėti išvengti arba nors sumažinti jų tikimybę.
Valgykite daugiau žalių daržovių (morkų, kopūstų, svogūnų ir ypač česnakų).
■ Stenkitės neperšalti kojų. Jei grįžote namo smarkiai sušalęs – pirmiausiai šildykite kojų padus.

■ Jei jūsų bute kuris nors pradėjo čiaudėti – tai reali galimybė susirgti visiems. Yra viena veiksminga priemonė: į litrą atvėsinto vandens įlašinkite 6-8 lašelius vaistinėje pirkto jodo ir įdėkite šaukštelį druskos. Šiuo skysčiu paskalaukite gerklę ir įsiurbkite į nosį. Pusę stiklinės išgerkite, nors ir neskanu. Jei jau pavėlavote ir liga šeimininkauja jūsų bute, tai nors lengviau persirgsite.
Peršalimo gydymas be vaistų gali atrodytu radikalus. Nebijokite pabadauti. 1-2 paras nieko nevalgyti, tik gerti. Tuo metu kasdien priimti vaistažolių vonią, paruoštą iš beržo lapų, ramunėlių arba jonažolių. Saują žaliavos užpilti litru verdančio vandens ir po valandos nukošus supilti į vonią. Vonios vandens temperatūra – 36 °C, trukmė — 15 min.
■ Po badavimo gerti apelsinų, mandarinų arba juodųjų serbentų sultis 3 kartus per dieną po stiklinę.
■ Išgijus pasisaugoti nors pirmąsias 2 savaites: neperšalti, saugotis, kad nepertrauktų vėjas, vartoti vitaminingą maistą. Atminti, kad peršalimo ligas lydi įvairiausios komplikacijos.

Šaltinis: Peršalimo Gydymas Be Vaistu