Peršalimo poveikis darbingumo lygiui

Peršalimas gali neigiamai paveikti nuotaiką ir išvaizdą, tačiau nesumažina jūsų sugebėjimo susikaupti. Tyrimai parodė, kad jeigu pasirinksite teisingą problemos sprendimo būdą, peršalimas gali net pagerinti jūsų darbo rezultatus. Tokias išvadas padarė T.Mc Graw ir R.Schileser iš Ilinojaus universiteto. Jie palygino 40 sveikų vyrų ir moterų užduočių atlikimo rezultatus su 22 peršalusių žmonių darbo rezultatais. Pirmo bandymo metu visiems tiriamiesiems buvo duodamos tos pačios užduotys ir jų atlikimo rezultatai nesiskyrė sveikų ir sergančiųjų grupėse. Antro bandymo metu peršalę žmonės suskirstyti į dvi grupes.

Pirmajai grupei duota instrukcija susikaupti ir visą dėmesį koncentruoti į užduoties atlikimą. Antrajai grupei duota instrukcija pagalvoti apie savo sveikatą ir stengtis atsipalaiduoti. Pasirodė, kad pirmoji sergančiųjų grupė, t.y. tie, kurie koncentravo dėmesį į darbą, užduotis atliko geriau negu antroji grupė ir negu sveikieji. Be to, jie jautė mažiau fizinio diskomforto negu pirmo bandymo metu. Priešingai, tie, kurie stengėsi atsipalaiduoti ir galvojo apie savo savijautą, užduotis atliko blogiau negu sveikieji ir po tyrimo jautėsi blogiau negu prieš tai.

Ar gali peršalimas pagerinti darbingumą? Tai priklauso nuo strategijos. Liga tarsi atitraukia dėmesį, bet tu žinai, kad turi labiau pasistengti ir susikaupti, kad įveiktum kliūtį. Šios papildomos pastangos, kartu su į tikslą orientuotu susikaupimu, padeda žmonėms nukreipti dėmesį nuo diskomforto į užduoties atlikimą.

Šaltinis: Peršalimo poveikis darbingumo lygiui