Prostata (Požymiai, Prevencija, Gydymas)

Day 351/365 - PhotographobiaProstatos sutrikimai gali užklupti netikėtai.
Blogos nuotaikos, neigiamų emocijų ir skausmo ne tik negalime pakęsti, tačiau apie tai ir kalbėti nemalonu. Labiausiai šioms temoms jautrūs vyrai, kurie kaskart pasimeta pokalbiui pasisukus apie sutrikimus, ypač vyriškas problemas. Tačiau apie vyrų ligas reikia ne tik diskutuoti, bet ir jas spręsti.

Įvairių šaltinių duomenimis, vyrai yra linkę kęsti skausmą, o į gydytojus kreipiasi tik tuomet, kai problema tampa nebepakeliama. Dažniausiai vyriškosios lyties atstovai serga nutukimu, lytinėmis ligomis, uždegimais. Jauni ir vidutinio amžiaus vyrai dažniau kenčia nuo prostatos uždegimo, vyresni—nuo gerybinio jos išvešėjimo ir… vėžio. Būtina konsultuotis pas gydytojus.

Jaunuoliai dažniausiai serga prostatos uždegimu, kitaip dar vadinamu prostatitu. Pagrindinės susirgimo priežastys – įvairūs peršalimai ir įvairios lytiškai plintančio Ilgos. Prasidėjus uždegimui pasireikš vienas ar keli iš šių simptomų: dažnesnis šlapinimasis ir skausmas šlapinantis, maudimas pilvoapačioje, perštėjimas. Veskite aktyvų gyvenimo būdą

Ar sirgsite prostatos ligomis, labai priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo. Patartina gyventi aktyvų gyvenimą, nes viena pagrindinių prostatos sutrikimo priežasčių – antsvoris bei nutukimas. Atidžiau pasirūpinti savimi turėtų ir rūkantieji, o taip pat vyrai turintys aukštą kraujospūdį, padidėjusį cukraus ir cholesterolio kiekį.

Visą darbo dieną sėdintys Ir mažiau judantys vyrai turėtų kas valandą bent po keletą minučių pavaikščioti. Patartina vengti aštrių patiekalų ir alkoholio. o ypač visų šių rizikos faktorių kartu. Jei vyras visgi nenori atsisakyti savo įpročių, pastiprinti imunitetą gali maisto papildais. Tačiau į save reikia investuoti ir tik nuo paties vyro priklausys, kada ir kokia liga jį užpuls”.

Šaltinis: Prostata (Požymiai, Prevencija, Gydymas)