Puslelinės gydymas

Virusinés ligos gali subjauroti ir odą. Viena jų –pūslelinė. Paprastąją pūslelinę sukelia herpes simplex virusas. Tai užkrečiama virusinė odos ir gleivinių liga, pasireiškianti pūslelių pavidalo odos pažeidimu. Paprastąja pūsleline serga ir suaugusieji, ir vaikai, ir net naujagimiai. Užsikrečiama tiesiogiai nuo kito žmogaus, pavyzdžiui, bučiuojantis, lytiškai santykiaujant, taip pat gimstant. Laikoma, kad dauguma žmonių (vienų autorių duomenimis 60 proc., kitų – net 90 proc.) yra viruso nešiotojai.

Kartą užsikrėtus viruso atsikratyti nepavyks, mat infekcija stuburo smegenų ganglijuose tūnos visą gyvenimą. Ir nors užsikrėtusiojo organizmas pradeda gaminti antikūnus prieš virusus, virusas iš organizmo nepasišalina. Herpes simplex viruso infekcija gali pasireikšti keletu būdų. Tai pūslelinis gingivitas ir stomatitas, lūpų ir lyties organų paprastoji pūslelinė ir herpinė egzema. Ligai pasireikšti įtakos turi peršalimas, kita infekcija, nuolatinis odos ar gleivinės dirginimas, silpnas imunitetas. Kai paprastoji pūslelinė dėl tam tikrų organizmui nepalankių sąlygų išplinta, prasideda herpinė egzema (Eczema herpeticum).

Gydymą vidiniais antivirusiniais vaistais, nelygu ligos rūšis ir komplikacijos, skiria tik gydytojas, todėl rimtai sergant būtina kreiptis į medikus. Kol liga nejsišėlo, gelbėtis galima ir patiems. Vos pajutę pirmuosius bėrimo požymius, kol dar nesusidarė pūslelių, kelis kartus per dieną tepkite įtartiną vietą antivirusiniu tepalu. Lūpų pūslelinę galima mėginti gydyti ir melisų tinktūra. Lytinių organų pūslelinei tinka medetkų preparatai (geriausia – tepalai). Mat medetkose yra medžiagų, slopinančių pūslelinės virusų dauginimąsi. Be to, medetkos minkština odą ir slopina skausmą. Arbatmedžių aliejus naikina virusus ir stiprina imunitetą. Patartina ant vatos užlašinti 3-5 lašus arbatmedžio aliejaus ir atsargiai tepti pažeistas vietas.

Šaltinis: Puslelinės gydymas