Raumenų ir kūno nykimas

Hemiatrofija – vienos kūno pusės apimčių mažėjimas. Ši neurologinė liga dažniau įgimta, nei įgyta. Įgimta hemiatrofija gali būti paveldima, tačiau nebūtinai – ji gali atsirasti dėl įvairių faktorių poveikio vaisiui. Dažnai ši anomalija pasireiškia su kitomis ligomis – sakykim, cerebriniu paralyžiumi.

Ši liga gali atsirasti ir ankstyvoje kūdikystėje ar net ankstyvajame mokykliniame amžiuje dėl persirgtų centrinės nervų sistemos ligų, tačiau manoma, kad tai tik išprovokuoja, o ne sukelia ligą. Dažniausia hemiatrofijos forma – Rombergo liga, progresuojantis vienos veido pusės nykimas. Tai reta liga, kurios kilmė iki galo neaiški – gali būti, kad ji atsiranda dėl periferinės nervų sistemos ir trišakio nervo pažeidimų. Paprastai ši liga pasireiškia sulaukus 10-15 metų. Nyksta ne tik kaulai ir raumenys, bet toje pusėje slenka plaukai, antakiai bei blakstienos. Kai kuriais atvejais ima nykti visas kūnas.

Kadangi ligos kilmė nenustatyta, nėra ir veiksmingo gydymo. Paprastai gydoma vaistais, gerinančiais medžiagų apykaitą, plečiančiais kraujagysles, skiriamas masažas ir fizioterapinės procedūros. Kartais griebiamasi plastinių operacijų.

Šaltinis: Raumenų ir kūno nykimas

Žymės: