Skiepai Nuo Erkinio Encefalito

Kiekvieną pavasarį padidėja rizika susirgti erkiniu encefalitu, Laimo ir kitomis erkių sukeliamomis ligomis. Anot specialistų, veiksmingiausias būdas apsisaugoti nuo erkinio encefalito-skiepai (jų patikimumas siekia net 98 proc), nes nuo šios ligos nėra vaistų. Nors yra medikų, ypač netradicinės medicinos atstovų, kurie skiepams nepritaria, visgi daugelis teigia, kad jie būtini. Šiaip ar taip spręsti turite patys, nes kiekvieno žmogaus organizmas yra individualus ir niekas negali pasakyti, kaip imuninė sistema sureaguos į skiepą.

Infekcinių ligų specialistai pataria skiepytis tiems, kurie priklauso didesnės rizikos grupei (gyvena prie miško, parkų, dažnai būna gamtoje ir kt.). Dėl skiepų reikia kreiptis į savo rajono polikliniką, privačius arba užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro skiepų kabinetus. Tačiau skiepytis negalima tiems žmonėms, kurie yra labai jautrūs bei alergiški kiaušinio baltymui. Prieš tai turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

Skiepytis tinkamiausias laikas – žiemos pabaiga ir ankstyvas pavasaris. Jeigu sumanėte pasiskiepyti dabar pats laikas. Po pirmų injekcijų (iš viso yra 3) įgyjamas imunitetas vieneriems metams. Trečioji injekcija pratęsia imuniteto trukmę. Paskui palaikomoji vakcinos dozė suleidžiama po trejų metų, o vėliau kas penkerius metus. Nespėjus pasiskiepyti laiku, tą galima padaryti dar ir vasarą (rugpjūtį ir rugsėjį erkės vėl suaktyvėja) pagal tam tikrą skiepijimo schemą. Yra sukurta greitesnio veikimo vakcina: po pirmojo skiepo antrasis daromas po 14 dienų, trečiasis po 5-12 mėnesių.

Šaltinis: Skiepai Nuo Erkinio Encefalito