Sportas Moterims

Jei pradėjai mankštintis, t. y. lankyti sporto klubą, baseiną, jogos užsiėmimus ar bėgioti, turėtum pasirūpinti tinkamomis veido, kūno ir plaukų priežiūros priemonėmis. Kai aktyviai mankštiniesi, oda irgi veikiama, todėl ja reikėtų pasirūpinti ne tik po treniruočių, bet ir prieš sportą.

Prieš treniruotę
Pasistenk nuo veido pašalinti visą makiažą. Intensyviai sportuodama gausiau prakaituoji, todėl makiažas gali tiesiog išskysti, o netikėtai brūkštelėjusi ranka per veidą rizikuoji palikti ryškų tušo, vokų šešėlių ar kontūrų pieštuko pėdsaką. Be to, makiažo sluoksnis apsunkina odą, nes trukdo iš porų su prakaitu pasišalinti nereikalingoms medžiagoms. Prieš eidama j sporto salę atsisakyk net šlakelio mėgstamų kvepalų. Tave jie gali įkvėpti, o šalia esančius žmones – suerzinti. Ilgus plaukus susirišk j uodegą arba susisuk j kuodelį. Jie nesusivels, kai darysi pratimus, nekris ant veido ir netrukdys sekti trenerio rodomų pratimų.

Treniruotės metu

Be buteliuko negazuoto mineralinio vandens, į sporto salę dar gali pasiimti drėkinamąjį veido purškiklį, kuriuo atgaivintum gausiai prakaituojančią veido odą. Jei prieš darydama atitinkamus pratimus įmasažuosi į odą kremo ar želė nuo celiulito, pratimų poveikis bus dar veiksmingesnis. Važiavimas dviračiu veiksmingai stangrina šlaunis, formuoja blauzdas, yra naudingas pilvo ir nugaros raumenims. Norėdama pakoreguoti kurią nors kūno sritį, išmėgink priežiūros priemones, skirtas būtent jai: pilvui, sėdmenims, krūtinei. Pilvo oda reikėtų susirūpinti vyresnio amžiaus moterims, kurių oda nebe tokia elastinga. Mat nuo sporto lieknėjama, lašinukai „nutirpsta", tačiau lieka odos pertekliaus. Tokiais atvejais patariama naudoti masažinį kūno kremą ar želė. Papildomai po treniruotės ant pilvo galima uždėti kaukę, pvz., jūros dumblių, kuri iš pradžių odą drėkina, o vėliau stangrina. Po treniruotės nepamiršk pažastų pasitepti dezodorantu. Kai sportuoji patalpose ir lauke, labai greitai sausėja lūpos. Lengvai brūkštelk balzamu per lūpas treniruotės metu arba po jos.

Po baseino
Plaukimas geriausiai malšina stresą, stiprina raumenis ir modeliuoja visą kūną. Daugiausia naudos plaukimo treniruotės teikia nugarai, krūtinei, pilvui, sėdmenims ir kojoms. Reguliariai plaukiodama baseine, sustiprinsi sprando ir nugaros raumenis, kurie turi didžiulės įtakos taisyklingai laikysenai. Plaukiojant apie pusvalandį sudega maždaug 260 kcal. Po intensyvių plaukimo treniruočių gali sumažėti netgi „raitelio kelnių" apvalumai išorinėse šlaunų pusėse. Tiesa, baseinų vanduo dezinfekuojamas cheminėmis medžiagomis, kurios gali pakenkti odai ar plaukams. Po plaukiojimo gerai nusiplauk kūną su dušo želė ar muilu. Jei plaukioji be kepuraitės (beje, tai ypač nepalanku plaukams, nes jie sausėja, o dažytų dar ir sparčiau blunka atspalvis), po to būtinai išsiplauk plaukus ir patepk arba apipurkšk nenuskalaujamu plaukų kondicionieriumi. Išsimaudžiusi duše, pasitepk kūną drėkinamuoju ar maitinamuoju kūno losjonu. Būtų idealu, jei jis suteiktų odai lengvo įdegio atspalvį ar neįkyraus žvilgesio.

Jei sportuoji lauke
Nepaisant oro, veidą tepkis kremu su saulės spindulių filtrais, kad apsaugotum odą nuo žalingų ultravioletinių (UV) spindulių. Kai daug prakaituojama, raginis odos sluoksnis išburksta ir praleidžia daugiau minėtųjų spindulių, todėl oda dažnai ne tik stipriai įdega, bet ir nudega. Pasistenk nuo saulės apsaugoti ir lūpas. Būtinai pasitepk jas apsauginiu lūpų preparatu arba pieštuku su UV spindulių filtru. Kai mankštiniesi lauke, turėtum pasirūpinti ir rankomis. Mat rankų oda beveik visus metus būna atvira ir kenčia ne tik nuo saulės spindulių, bet ir nuo neigiamo aplinkos poveikio: drėgmės, vėjuoto oro ir karščio. Įsigyk drėkinamąjį ar maitinamąjį rankų kremą su UV spindulių filtrais. Jei sportuoji žiemą, kai šalta, veidą pasitepk riebesniu kremu, tačiau toks kremas netinka, jei šaltis yra nedidelis ar mankštiniesi uždarose patalpose. Mat riebesni kremai gali apsunkinti odą ir kraujagysles.

Šaltinis: Sportas Moterims

Žymės: