Tamsaus Lauko Mikroskopas Kraujo Tyrimai

Kas neprisimena pasakos apie karalienę, klausinėdavusią veidrodžio, kas pasaulyje gražiausia. 0 štai duetas – kraujo lašas ir tamsaus lauko mikroskopas – gali atsakyti į kur kas rimtesnį klausimą: kokia jūsy sveikata, ar negresia sunkios ligos?

Karštomis saulėtomis dienomis, kurių, kaip tikina žinovai sulauksime ne vienos, daugelis žmonių staiga pajunta nuovargį, dusulį, dažnam trūksta oro, sutrinka miegas ir darbingumas. Be to, vėsiems pavasario orams grumiantis su vasaros šiluma gali užklupti peršalimo ligos, o prasidėjus iškylų sezonui – ir virškinimo. Ką jau kalbėti apie dramatiškai padidėjančią širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Dėl blogos savijautos neretai kaltas ne vien aukštyn šoktelėjęs termometro stulpelis, bet ir dažną iš mūsų kamuojanti bėda – sukibę, "sergantys" eritrocitai, kurie dėl tokios savo būklės į audinius bei organus perneša kur kas mažiau deguonies, nei turėtų. O ir peršalimo ligos užklumpa ne šiaip: tai gali rodyti, kad jūsų organizme slypi pavojingų bakterijų ar grybelių, kurie ir laukia, kol orų kaitos paveiktas organizmas šiek tiek apsilps. O jei sergate širdies ir kraujagyslių liga, jums svarbus ne tik kiekvienas eritrocitų pernešamas deguonies "lašas", bet ir tai, ar kraujyje nėra pernelyg daug kraujagyslių kalkėjimą skatinančio cholesterolio.

Kraujas palaiko ryšį tarp organizmo sistemų. • Cirkuliuodamas jis pasiekia visas organizmo kerteles ir perduoda maisto medžiagas, deguonį. Nuo kraujo dalelių būklės priklauso ne tik sveikata, organizmo imunitetas, bet ir gyvenimo kokybė.

Kam tas kraujo lašo tyrimas?
Mokslininkai nustatė, kad ištyrus kraujo lašą mikroskopu galima kur kas lengviau diagnozuoti ligas, nuspėti gresiančius sveikatos sutrikimus -tereikia detaliai išsiaiškinti, kokia yra kraują sudarančių elementų būsena, tai yra jų forma, išsidėstymas, išsidėstymo pobūdis. Visa tai gali parodyti neseniai Lietuvoje atsiradęs tyrimas tamsaus lauko mikroskopu, kitaip dar vadinamas gyvo kraujo lašo tyrimu.
Nauja vokiška įranga atliekamas gyvo kraujo lašo mikroskopinis tyrimas tamsiame fone. Šis tyrimas skiriasi nuo įprasto kraujo tyrimo, atliekamo šviesiame fone, tuo, kad kur kas išsamiau atskleidžia kraujo struktūrą, tiksliau parodo visų kraujo dalelių būseną ir formą. Tokį informatyvumą galima palyginti su žvaigždžių stebėjimu naktį, kai tamsiame danguje matomos visos žvaigždės, o dieną šviesiame – vien tik saulė.
Prie mikroskopo prijungta skaitmenine kamera į kompiuterio ekraną perduodamas vaizdas. Jame gerai matoma eritrocitų būsena, agregacijos lygis (sukibimas į stulpelius) ir kita. Įvertinus trombocitus, leukocitus bei limfocitus, nustatomas imuninės sistemos aktyvumas, patologiniai kraujo pokyčiai. Šiuo tyrimu galima sužinoti ir cholesterolio kristalų, cukraus, šlapimo rūgšties, grybelių ar bakterijų kiekį. Turint gyvo kraujo lašo tyrimo rezultatus lengva spręsti apie medžiagų apykaitą ar imunitetą, pastebėti žarnyno disbak-teriozę, parazitus.
Kai trūksta vitamino B, rūgšties ir geležies, ekrane matomi atskiri skirtingų dydžių eritrocitai, o kai kraujyje yra laisvųjų radikalų, eritrocitų kraštai būna nelygūs. Dėl sulipusių eritrocitų organizmas negauna pakankamai maisto medžiagų, vitaminų, deguonies, iš ląstelių nepasišalina apykaitos produktai. Tai sukelia nemigą,

Šaltinis: Tamsaus Lauko Mikroskopas Kraujo Tyrimai

Žymės: