► Vandens Procedūros. Apsiliejimas
Vanduo ir sveikata. apliejimai
S. Kneipas ir jo pasekėjai pastebėjo, kad apliejimo vandeniu procedūra gerai nuteikia ir gydo dažnai dar veiksmingiau negu vonios. Paprastai apliejimai būna šalti arba kontrastiniai (karšti ir šalti). Liejamas vanduo dirgina ne tik savo temperatūra, bet ir mechaniškai.
Teisingas apsiliejimas yra labai veiksmingas. Vanduo turi sruventi ant kūno nuožulniai, bet ne statmenai kristi. Srovė neturi būti skaudi ar smarki. Dušo žarnos galą reikia laikyti 15 cm atstumu nuo apliejamos kūno vietos. Vedžioti fermai ir tolygiai, ne mataškuoti tai šen, tai ten.
Apliejimas turi trukti apie minutę. Silpniems žmonėms šiek tiek trumpiau, tvirtiems – ilgiau. Kai vanduo labai šaltas – trumpiau. Apsiliejinėti galima tol, kol pastebėsite, kad apipilamos kūno vietos oda ima šiek tiek rausti. Tuomet jau užteks. Silpniems žmonėms nereikia laukti, kol oda ims rausti.
Iš pradžių šiltu, paskui šaltu vandeniu. Tai kontrastinis apsiliejimas. Apsiliejimas karštu vandeniu pradedamas 38 laipsnių C vandeniu, o apsipratus – dar kokiais 2 laipsniais karštesniu. Po kiekvieno apsiliejimo karštu vandeniu tuoj pat turi būti apsiliejama šaltu. Visada apsiliejinėti reikia abidvi kūno puses. Nes gydoma ne atskira vieta, o visas organizmas. Gydant reumatinius negalavimus tinka kontrastiniai apliejimai.
Šaltinis: Vandens Procedūros. Apsiliejimas