Vantos ir Masažai

Vantos būdavo vilgomos ne tik karštu vandeniu, bet ir įvairių vaistažolių nuovirais. Žinojo mūsų žiniuonės įvairių odos masažų, kai būdavo braukoma labai švelniai iki šiurkštaus, kieto braukymo. Braukydavo įvairiais daiktais, net akmenimis, kaulais arba rantytais volais, šiurkščiais šepečiais.

Masažuojama oda arba žiniuonės rankos būdavo drėkinamos žolių nuovirais, alumi, degtine, patepamos degutais ar riebalais, nelygu ką gydydavo.

Dažnai masažavimą lydėdavo įvairūs garsai – nuo paprasčiausio „atata” iki sudėtingų, tik žiniuonėms suprantamų sakinių. Sudėtingais atvejais, kai reikėdavo masažuoti nelanksčius sąnarius, tardavosi kelios žiniuonės.

Labai dažnai masažas vartotas lūžių gijimui ir trofinių opų užsitraukimui paspartinti. Taikytas masažas ir paralyžiui ištikus. Pirmosiomis dienomis labai švelnus, o vėliau ir intensyvesnis, gilesnis. Paralyžiuotų galūnių judesius mėginta atstatinėti ritmišku kilojimu. Įvairūs masažai ir lankstymai taikyti ne tik sutrikusiems judesiams atkurti, bet ir raumenų degeneravimui sulėtinti.

Šaltinis: Vantos ir Masažai