► Žarnyno Infekcija
Prieš 2 metus JAV Minesotos universiteto gastroenterologas dr. Khorutsas pradėjo gydyti pacientę, kenčiančią nuo baisios žarnyno infekcijos (Chostridum difficile). Pacientė buvo išsekinta nuolatinio viduriavimo, nebegalėjo apsieiti be sauskelnių ir invalido vežimėlio. Gydytojas ją gydė tam tikrais antibiotikais, tačiau bakterijos negalėjo sustabdyti. Ligonė nyko akyse, per 8 mėnesius neteko daugiau kaip 27 kg svorio. Gastroenterologas nusprendė, jog ligonei reikalinga transplantacija.Tačiau gydytojas nepersodino jai kieno nors žarnų, skrandžio ar kokio kito organo. A. Khorustsas persodino sutuoktinio bakterijų, atskiedė nedidelį jų kiekį jo išmatų sūrio tirpalu ir suleido pacientei į gaubiamąją žarną. Šiemet birželio pabaigoje gastroenterologas dr. A. Khorustsas leidinyje „Journal of Chlinical Gastroenterology" rašė, kad pacientė per dieną nustojo viduriuoti, infekcija dingo negrįžtamai.
Ši procedūra, žinoma kaip bakterioterapija, per pastaruosius kelis dešimtmečius buvo pritaikyta vos keletą kartų, tačiau šis medikas kartu su kolegomis galėjo padaryti tai, ko nepajėgė ankstesni medikai. Jie genetiškai ištyrinėjo bakterijas prieš ir po transplantacijos. Gautais duomenimis, prieš persodinimą pacientės žarnyno flora buvo beviltiškos būklės, normalių bakterijų ten nerasta. Visą žarnyną buvo okupavusios kažkokios nevykėlės. Po šios procedūros praėjus dviem savaitėms medikai vėl ištyrė mikrobus. Nugalėjo pacientės vyro bakterijos.
Mikrobų, gyvenančių mūsų organizme, sudėtingumas, galia ir absoliutus skaičius jau ne kartą stebino mokslininkus. Anot Vašingtono universiteto mokslininko George’o VVeinstocko, mūsų organizme yra dešimt kartų daugiau bakterijų negu kūno ląstelių. Tačiau, pasak šio mokslininko, mikrobai tebėra didžiausia paslaptis.
Šaltinis: Žarnyno Infekcija