Rytinė Mankšta. 8 Priežastys daryti mankštą

Neskubus pratimų tempas – kaip tik tai, ko norisi apsiblausus; rudens rytmetį! Pratimai tinka net toms, kurios ilgokai nesimankštino. Per daug neprakaituodama pasieksi puikių rezultatų: pamažu tvirtės raumenys, kūnas darysis stangresnis ir lieknesnis.

Stovėdama suglaustomis kojomis rankas iškelk aukštyn ir sunerk delnus. Ištempk kūną taip stipriai, kaip tik gali. Pabūk, kol suskaičiuosi iki dešimt. Atpalaiduok raumenis ir pakartok pratimą, bet šįkart tempkis ne aukštyn, bet į kairę, paskui – į dešinę. Baigdama pratimą lėtai nuleisk rankas.

Stovėdama suglaustomis kojomis lenkis į priekį, kol delnais at-siremsi į grindis. Kelius šiek tiek sulenk, bet labai nedaug. Kulnai neturi pakilti nuo žemės! Suskaičiuok iki dešimt, atpalaiduok raumenis ir pakartok pratimą. Jei rankomis žemės nepasieki, lenkis tiek, kiek gali. Svarbiausia, kad pajustum stiproką sėdmenų, šlaunų ir blauzdų tempimą.

Atsisėsk, padus suglausk, delnais apkabink pėdas ir pritrauk kiek galėdama arčiau savęs. Nugarą laikyk tiesią. Spausk kelius prie žemės, kol pajusi, kaip išsitempia vidiniai šlaunų raumenys. Suskaičiuok iki dešimt, atpalaiduok raumenis ir pakartok pratimą. Paskui „paplasnok” energingiau ir, atsikračiusi rytinio stingulio, žvali pasitik naują dieną!

Ištiesusi rankas į šalis kaire koja ženk platų žingsnį į priekį, kol pajusi, kad dešinės kojos raumenys įsitempia. Nekeisda-ma rankų padėties visu korpusu sukis į dešinę pusę. Idealiu atveju dešinės rankos delnu turėtum pasiekti kairę pėdą, bet tu lenkis tik tiek, kiek gali. Svarbu, kad rankos išliktų vienoje linijoje. Suskaičiuok iki dešimt, grįžk į pradinę padėtį ir pratimą pakartok į priekį žengdama dešine koja ir sukdamasi į kairę.

8 priežastys daryti rytinę mankštą

  1. Stiprėja širdies raumuo. Reguliari mankšta-veiksmingiausias ir pigiausisias būdas širdies ligų rizi-kai sumažinti. Beje, kai pradedi reguliariai mankštintis, dažniausiai keičiasi ir gyvenimo būdas: stengies sveikiau maitintis, mažiau rūkai.
  2. Anksčiau eini miegoti. Visa tai širdžiai išeina tik į naudą. Normalizuojasi kraujo spaudimas. Mankšta reguliuoja kraujospūdį. Nustatyta, kad mankštinantis sistolinis kraujo spaudimas (jėga, kuria krau-as pumpuojamas iš širdies) padidėja, nes širdžiai tenka aprūpinti krauju dirbančius raumenis, tačiau bendras kraujo spaudimas sumažėja.
  3. Mažėja osteoporozės rizika. Tyrimai rodo, kad nuolat besimankštinančių žmonių kaulų masė didesnė nei mažai judančių. Tiriant jau sergančias osteoporoze moteris nustatyta, kad joms pradėjus reguliariai mankštintis kaulų masė vėl ėmė didėti!
  4. Gerėja miegas. Rodos, kas gali būti bendra tarp rytinės mankštos ir nakties miego? Ištyrus profesionalius sportininkus paaiškėjo, kad besitreniruojantieji vakarais dažniau kenčia nuo nemigos. Mat mankšta pakelia kūno temperatūrą, o miegas ateina tik tuomet, kai kūno temperatūra sumažėja. Besimankštinantieji rytais greičiau užmiega, rečiau prabunda naktį, miegas būna gilesnis.
  5. Tirpsta nereikalingi kilogramai. Nedidelio intensyvumo mankšta priverčia organizmą deginti riebalų atsargas. Mat angliavandenių, kurių reikia raumenims, atsargų dar nėra. Todėl mankštintis geriausia tuščiu skrandžiu.
  6. Stiprėja imunitetas. Gera žinia toms, kurias graužia sąžinė, kad per mažai juda: per didelis fizinis krūvis silpnina imunitetą! Tačiau judėti vis dėlto reikia, jrodyta, kad imunitetui stiprinti užtenka lengvos rytinės mankštelės. Intensyvus, sekinantis sportas slopina imunitetą, nes intensyviai judėdami raumenys sunaudoja gliukozę – pagrindinį imuninių ląstelių „kurą”.
  7. Mažėja vėžio rizika. Amerikiečių mokslininkai įžvelgė ryšį tarp reguliarios mankštos ir rizikos susirgti vėžiu. Nustatyta, kad moterys, kurios mankštinasi nuo 1 iki 3 vai. per savaitę, 30% mažiau rizikuoja susirgti šia liga. Dėl to tikrai verta skirti bent 15 min. rytinei mankštai!
  8. Išsisklaido slogi nuotaika. Net paprasčiausiai pasirąžydama, pa-silankstydama atsikratai snaudulio, įgauni energijos ir atsikratai įtampos. Poveikis būna dar didesnis, jei skamba nuotaikinga muzika.

Šaltinis: Rytinė Mankšta. 8 Priežastys daryti mankštą

Žymės: