Ką Turi Mokėti X Metų Vaikas

10 savybių, kurios reikalingos vaikams

1. Nuotaikų valdymas. Mokykite vaikus atrasti būdus, atitinkančius jų temperamentą, kurie padėtų nurimti esant intensyviai emocinei būsenai — pykčiui, nerimui, baimei.

2. Pagarba. Pasakykite vaikams aiškiai, kokio elgesio iš jų tikitės, paaiškinkite, kaip to pasiekti ir kokios galimos pasekmės.

3. Sugebėjimas išreikšti save. Pritaikykite savo bendravimą prie to, ką vaikai mėgsta, pasirinkite jam priimtiną bendravimo stilių, laiką, duokite tiek pamokymų, kiek vaikas gali toleruoti.

4. Domėjimasis. Atraskite būdus, kaip paskatinti vaiko susidomėjimą mokymusi ar kita veikla – parinkite tinkamus paskatinimus, padėkite veikti nusivylimus, mokykite konkuruoti ir paklusti.

5. Šaunumas tarp draugų. Mokykite vaikus pasitikėti savo jausmais draugų atžvilgiu, padėkite aktyviai spręsti bendravimo problemas bei nutraukti santykius, kai jie nepatenkinami.

6. Susikaupimas. Organizuokite vaikų užimtumą taip, kad jo trukmė ir įvairovė leistų įsitraukti į veiklą ir pasiekti sėkmingų rezultatų.

7. Kūno komfortas. Padėkite vaikams priimti save tokius, kokie jie yra – galvoti apie savo išvaizdą, bet jos nepervertinti. Venkite ginčų dėl maisto ar seksualinių nuostatų, kurie galėtų pakenkti vaiko savęs suvokimui.

8. Atsargumas. Būkite atviri ir pakankamai direktyvūs, kai vaikas prašo patarimų, susidūręs su nauja situacija. Nebijokite aptarinėti iškylančių sunkumų.

9. Komandinis mąstymas. Mokykite vaikus grupinio bendravimo, kad jie galėtų sėkmingai bendrauti su kitais, neprarasdami savo individualumo.

10. Dėkingumas. Stenkitės diegti sveiką pagarbą ir puoselėkite dvasingumo šaknis.

Šaltinis: Ką Turi Mokėti X Metų Vaikas