Namų Valymas Ir Tvarkymas

namu valymas

Namų valymas ir tvarkymas netaps atgrasiu bei varginančiu darbu, jei laikysitės keleto paprastų taisyklių. Negailėkite pinigų reikalingiems įrankiams įsigyti ir tinkamai juos prižiūrėkite. Kad namuose būtų švaru, būtina juos tolydžio valyti. Protingai ir išradingai naudodamiesi dulkių siurbliu, ne tik be vargo išsiurbsite dulkes, bet ir lengviau atliksite kitus darbus. Nepersistenkite: nereikia, kad namai būtų sterilūs kaip ligoninė.

Įrankiai Namų Švarai Palaikyti

Štai pagrindiniai jrankiai ir priemonės, be kurių neišsiversite, jei norite, jog namai tviskėtų švara:

 1. šluostės dulkėms valyti
 2. minkštos odos arba zamšo skiautelė
 3. šepetys ir semtuvukas
 4. guminės pirštinės
 5. plaušinė šluota
 6. akrilo šepetėlis
 7. kibiras
 8. šepetys su ilgu kotu
 9. Baliklis
 10. boraksas
 11. valiklio tyrė
 12. purškiamas valiklis
 13. medienos priežiūros priemonė
 14. amoniakas
 15. kompresinis      skystas valiklis
 16. vaitspiritas
 17. skysta indų plovimo priemonė
 18. spiritas
 19. birus valiklis
 20. skalbimo milteliai
 21. kalcinuotoji soda
 22. geriamoji soda
 23. druska
 24. citrinos sultys
 25. glicerinas
 26. valgomasis actas

Nusipirkite krepšį ar didelę plastmasinę dėžę su rankena ir ten sudėkite priemones bei įrankius, kad nereikėtų nešiotis po vieną daiktą. Jei namuose keli aukštai, daug laiptų, galbūt vertėtų įsigyti keletą tokių rinkinių, kad nereikėtų tampytis dėžės po visus namus.

Dabar yra tiek įvairiausių valymo priemonių, jog galima išvalyti kone bet kokią dėmę. Nors visi gamintojai teigia, kad būtent jų prekė geriausia, neprisipirkite be saiko valiklių. Svarbiausia turėti pagrindinius dalykus: vieną skystą, kitą grūdėtą valymo priemonę, skalbimo miltelių su biologiniais priedais ir po vieną baldų bei metalo blizgiklį – šitų priemonių užteks visiems namuose esantiems paviršiams valyti.

Ypatingos Priemonės
• Priemonės dėmėms valyti.
Turėkite amoniako, baliklio, metilo spirito, kompresinio spirito, borakso, skalbimo sodos ir vaitspirito. Jų prireiks tam tikriems paviršiams bei sunkiai pašalinamoms dėmėms valyti. Šias priemones laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
• Priemonės, kurių rasite kiekvienoje virtuvėje.  Druska, citrinos sultys, glicerinas, actas, geriamoji soda – tai silpni, aplinkai nekenksmingi valikliai.
• Papildomos priemonės. Įsigykite specialios priemonės odos dirbiniams prižiūrėti ir biraus valiklio itin nešvarioms sienoms plauti.

Įrašai Namų Knygoje

• Atskirame skirsnyje nepatingėkite užrašyti, kaip ir kuo pavyko išvalyti tam tikras dėmes – kitą kartą nebereikės sukti galvos

Būkite Atsargūs ir Apdairūs

• Saugokite vaikus. Valymo priemones laikykite užrakinamoje spintelėje. Nepalikite vaikų vienų prie valymo priemonių net ir trumpam, tarkim, nuėję atsiliepti į telefono skambutį ar atidaryti durų.
Etiketės. Jei nupirkę didelį kiekį priemonių, išpilstote jas į mažesnės talpos indus, būtinai ant jų tiksliai pažymėkite, kas juose yra.
Saugokite savo odą.
Vartodami gailius valiklius, mūvėkite gumines pirštines. Saugokitės, kad amoniakas ar baliklis nepatektų ant odos, drabužių ar į akis. • Saugokite plaučius. Valykite vėdinamoje patalpoje, jei įmanoma, valydami ką nors aitriais valikliais, atidarykite langus. Degiais valikliais nevalykite nieko arti ugnies.
Nevalykite to paties paviršiaus išsyk keliais valikliais – gali įvykti cheminė reakcija. Jei vienu valikliu išvalyti nepavyko, valomo daikto paviršių kruopščiai nuplaukite ir tik tuomet naudokite kitą valiklį.
Būkite atidūs. Valydami sunkiai pasiekiamas vietas, visada pasilypėkite ant kopėčių. Tam tikslui naudodami stalą ar kėdę, galite prisišaukti nelaimę.namu tvarkymas

Norint palaikyti namuose švarą, geriausia tvarkytis dažnai ir po truputį. Jei nuolat atidėliosite tvarkymą, ilgainiui juos iškuopti darysis vis sunkiau. Bendruosius kambarius tvarkykite kartą per savaitę. Virtuvę reikėtų valyti kasdien.

Šaltinis: Namų Valymas Ir Tvarkymas