Pirštinės. Valymas ir priežiūra

More from Bryon Paul McCartney (2005) - N° 4Pirštines, kurias galima skalbti, nesibaimindama skalbkite dažnai. Paprasčiausia jas skalbti užsimovus ant rankų. Plaukite šiltomis pamuilėmis, lengvai trindama, tarsi mazgotumėte rankas. Vandenį, kuriame skalaujate, keiskite kelis kartus. Išskalbtas pirštines džiovinkite pakabintas už pirštų. Vilnones pirštines džiovinkite patiestas ant rankšluosčio, kad neišsitampytų ir neprarastų formos. Išdžiūvusias lengvai patrinkite tarp rankų, kad suminkštėtų, kelis kartus apsimaukite, kad atgautų buvusią formą ir jau tada drąsiai dėkite į spintą.

Nešvarias odines pirštines lengvai išvalysite pienu, su ištirpintu žiupsneliu geriamosios sodos. Be to, odines pirštines galite valyti kaip zomšines:

užsimovusi ant rankų šiltose pamuilėse, o labai nešvarias vietas patrindama šepetėliu. Išskalbtas odines pirštines išverskite ir išskalaukite šaltu vandeniu su trupučiu glicerino. Išskalavusi išverskite į gerąją pusę, nuspauskite frotiniu rankšluosčiu ir džiovinkite atokiau nuo šildymo prietaisų. Išdžiūvusias ir sukietėjusias galite patepti ricinos aliejumi. Pirštinės vėl bus elastingos ir minkštos, jeigu skalausite jas vandenyje su trupučiu acto – į litrą vandens pilkite tik du tris šaukštus.
Įsidėmėkite! Kartais odinės pirštinės šeriasi iš vidinės pusės ir tepa rankas. Tada į pirštinių vidų įpilkite truputį talko, jį įtrinkite, o likučius iškratykite.

KAIP IŠVALYTI ZOMŠINES PIRŠTINES
Norite išvalyti susitepusias zomšines pirštines? Nelengva užduotis, visgi įmanoma. Apsimaukite jas ir nuplaukite drungnu muiluotu vandeniu. Tik žiūrėkite, kad vanduo nebūtų per karštas, antraip oda susitrauks, sukietės ir praras spalvą. Itin nešvarias zomšinių pirštinių vietas galite patrinti šepetėliu – tik ne per smarkiai. Tada pirštines nuspauskite, suvyniokite į rankšluostį ir išdžiovinkite.

Dar vienas būdas išvalyti tokias pirštines – ištrinti jas vata, suvilgyta amoniako tirpalu (viena dalis amoniako ir keturios dalys vandens). Tada pirštines būtinai patrinkite vata, suvilgyta švariu vandeniu. Vis dėlto bene lengviausias būdas išvalyti dėvėtas zomšines pirštines – jas išplauti šaltu vandeniu su trupučiu šampūno.

Šaltinis: Pirštinės. Valymas ir priežiūra