Prakaito Dėmių Valymas

prakaituotos merginos

merginos

Dažnai šios dėmės išnyksta skalbiant. Jeigu lieka, tai gaminys 1 valandai pamerkiamas į druskos tirpalą (1 žiupsnelis druskos – 1 1 vandens), paskui perskalaujama. Valoma degtinės ir amoniako mišiniu

Šviežios dėmės šilkiniuose, medvilniniuose bei lininiuose audiniuose trinamos acto tirpalu (1 šaukštas acto – 1 stiklinė vandens) arba natrio triosulfato tirpalu (1 arbatinis šaukštelis -1 stiklinė vandens). Likusius pėdsakus pavalome benzinu. Medvilninius audinius su prakaito dėmėmis galima skalbti pamuilėse su amoniaku (1 šaukštas amoniako – 1 litras skalbiklio tirpalo).

Iš šilkinių audinių šios dėmės šalinamos etilo spirito ir vandens mišiniu (1:1). Valymui skirta skiautė turi būti tokios pat medžiagos, kaip ir pats drabužis, t.y. šilkinė.

Įsisenėjusias dėmes baltoje medvilnėje ir line valome druskos ir amoniako tirpalu (po 1 arbatinį šaukštelį 1 stiklinei vandens), paskui skalbiame pamuilėse.

Spalvotus medvilninius audinius pamirkome vandenyje su actu ar amoniaku, o paskui skalbiame pamuilėse.

Dėmėtas šviesių šilkinių audinių vietas valome amoniako ir denatūrato mišiniu (1:1). Dar galima naudoti benziną ar acetoną.

Spalvotą natūralų šilką iš pradžių skalbiame pamuilėse, o į skalavimo vandenį įpilame amoniako. Paskutinį kartą skalaujame švariame vandenyje.

Prakaituotos vilnonių drabužių vietos valomos stipriu druskos tirpalu, likusius pėdsakus patriname etilo spiritu. Dar galima valyti vandeniu praskiestu denatūratu (1:1). Skalaujame šiltame vandenyje.

Spalvotiems vilnoniams drabužiams tinka benzinas, pamuilės, denatūrato ir amoniako mišinys (lygiomis dalimis). Kartais dėmes iš tokių audinių pavyksta išvalyti citrinos rūgšties tirpalu (1 arbatinis šaukštelis -1 stiklinė vandens).

Iš audinių, kurių negalima skalbti, prakaito dėmės šalinamos, paeiliui trinant actu parūgštintu ir švariu vandeniu.

Šaltinis: Prakaito Dėmių Valymas