SINTETINIO KAILIO Valymas

Sintetinis kailis gaminamas iš dviejų sluoksnių. Pagrindas – iš natūralaus pluošto, o plaukuotoji dalis – iš sintetinio pluošto (kaprono, nitrono, lavsano). Anksčiau kailių paviršiai buvo lygūs ir spalvinė gama nedidelė. Dabar jų įvairovė didelė ir imituoja daugelį natūralių kailių. Geriau dėvimi trumpesnio plauko gaminiai. Nuo kritulių, nešvarumų plaukas sulimpa, susivelia, neblizga. Sintetinio kailio negalima skalbti, nes susitraukia. Skalbiamas tik dirbtinis karakulis. Jeigu nenešame į cheminę valyklą, namuose išvalyti galime dviem būdais: sausuoju ir drėgnuoju.

Sausasis būdas. Daužant išvirkščiąją pusę, išdulkinama, o geroji pusė valoma šepečiu pagal plauką. Paskui iššukuojama retomis šukomis atsargiai, kad nesutrūkinėtų plaukeliai.

Riebalų dėmės valomos benzino ir krakmolo tyrele (1:1). Kai benzinas išgaruoja, milteliai nupurtomi ir valoma šepečiu. Acetonu, acto esencija sintetinio kailio gaminiai nevalomi.

Drėgnasis būdas. Išdulkintus ir šepečiu išvalytus kailinius patiesiame ant stalo. 1 litrui 35-40° C vandens imame 2-3 šaukštus universalaus skalbiklio arba skirto sintetiniam pluoštui. Suplaktomis putomis valome su šepečiu pagal plauką, stengdamiesi nesudrėkinti pagrindo.

Pirmiausiai išvalomos dėmėtos vietos, paskui – visas kailis. Putų likučius nuvalome drėgnu medvilniniu audiniu pagal plauką. Džioviname gerai vėdinamoje patalpoje. Išdžiūvusį iššukuojame. Kad kailis blizgėtų ir būtų minkštas, dar pavalome spirito, glicerino ir vandens mišiniu (9:1:10). Paskui kailis vėl iššukuojamas pagal plauką.

Karakulio gaminiai skalbiami vilnai bei sintetikai skirtomis priemonėmis 30-40° C vandenyje. Negalima stipriai trinti. Išskalautą karakulį nusausiname įsukę į paklodę, džioviname patiestą toliau nuo šildymo prietaisų. Nevalome benzinu.

Šaltinis: SINTETINIO KAILIO Valymas