Sintetinis pluoštas: valymas ir priežiūra

triusisElastinės kelnės, maudymosi kostiumėliai skalbiami šiltame skalbiklio tirpale, atsargiai trinant šepetėliu, bet ne rankomis. Lyginama atsargiai per audinį.

Korseto gaminių (juostų, liemenukų) negalima skalbti skalbimo mašina. Juos geriausiai skalbti skystais skalbikliais, stipresnės priemonės gadina gumą. Į paskutinį skalavimo vandenį įpilame nedaug amoniako. Negręžiame, o nuspaudžiame frotiniu rankšluosčiu ir džioviname toliau nuo saulės spindulių ir šildymo prietaisų.
Jei balti gaminiai ilgainiui papilkėja, o išbalinti negalima, nudažome juos kremine spalva: 1 šaukštelį arbatžolių reikia 5 min. pavirinti 2 stiklinėse vandens, nukošti ir atšaldyti. Į gautą tirpalą pamerkiamas drėgnas gaminys ir laikomas vis pamaišant apie 30 min.

Gydomieji marškiniai prieš skalbimą 15 min. mirkomi, paskui du kartus skalbiami šiltame skalbiklio tirpale. Lyginti ir chemiškai valyti nerekomenduojama.

Minkštus vaikiškus žaislus galima plauti sintetiniam pluoštui skirtais skalbikliais: sauja miltelių -1 litrui vandens. Triname porolono kempine ar šepečiu nuo viršaus į apačią. Perplauname šiltu vandeniu suvilgyta kempine. Kad kailis blizgėtų, į vandenį reikia įpilti truputį acto. Plauname greitai, kad žaislai nepermirktų, o apdžiūvusius iššukuojame.
Kojinės iš sintetinio pluošto skalbiamos po kiekvieno dėvėjimo drungname skalbiklio tirpale. Išskalautos nuspaudžiamos ir džiovinamos tarp dviejų sausų rankšluosčių.

Labai plonos kojinės skalbiamos taip: dedame jas į stiklainį su šaltu skalbiklio tirpalu ir uždengiame. Paskui kratome 3-4 min. Kojinės džiovinamos ant sauso audinio arba ant virvės, bet neprisegtos segtukais.
Kaproninės kojinės ilgiau tarnaus, jeigu naujas kelioms valandoms pamerksime į vandenį su trupučiu glicerino. Naujas kojines taip pat galima palyginti vos šiltu lygintuvu.
Nubėgusias akis galima sulaikyti patepus muilu, nagų laku, klijais.

Šaltinis: Sintetinis pluoštas: valymas ir priežiūra