Vandens (Lietaus) Dėmės

optimismLietaus vandens dėmės iš įvairių spalvų vilnonių audinių valomos šepečiu, suvilgytu minkštame vandenyje (užvirintame ir atšaldytame). Lyginama per drėgną skepetą.

Ant spalvingų medvilninių audinių vandens dėmės ypač ryškios. Valome acte suvilgytu tamponu (1 šaukštas acto -1 stiklinė vandens), paskui lyginame iš blogosios pusės.

Šilkiniuose audiniuose atsiradusi dėmė sudrėkinama sūdytu vandeniu (1 šaukštas druskos – 1 stiklinė vandens) ir valoma sausu tamponu ar šepečiu. Išvalytas drabužis lyginamas iš blogosios pusės.

[a post modern classic]Lietaus lašai paprastai palieka pėdsakus ant naujų drabužių. Cheminiu būdu neišsivalo. Vienintelė priemonė – vienodai sudrėkinti minkštu (virintu) vandeniu visą audinį, o paskui išdžiovinti ant pakabos. Lietaus dėmės iš fetrinių skrybėlių išnyks, jei jas palaikysime virš puodo su verdančiu vandeniu.

Lygų aksomą iš blogosios pusės sudrėkiname vandeniu, dėmes valome denatūruoto spirito skiediniu (1 šaukštas spirito – 1 stiklinė vandens), o paskui išlyginame iš blogosios pusės. Lyginamą audinį reikia įtempti, kad plaukas nesusispaustų ir neatsirastų pilkos spalvos juostų.

Šaltinis: Vandens (Lietaus) Dėmės