Globos suteikimas, globos skyrimas

Mano mamai dėl ligos nustatytas nuolatinės slaugos poreikis. Jai reikia nuolatinės priežiūros, todėl negaliu dirbti. Norėčiau būti paskirta globėja. Kur reikėtų dėl to kreiptis?

Dėl globos reikia kreiptis į mamos gyvenamosios vietos apylinkės teismą. Galime paminėti, kokių dokumentų reikės, tačiau greičiausiai jums teks kreiptis į teisininką. Manau, pagal pajamas jums priklauso nemokama teisinė pagalba.Tokie teisininkai savo paslaugas paprastai teikia savivaldybėse, pasiteiraukite, kur konkrečiai.

Taigi teismui reikia pateikti: prašymą, mamos ir savo asmens tapatybės dokumentus, dokumentus, įrodančius mamos ligą ir jos būklę, medicinos pažymą apie jūsų fizinę bei protinę būklę, savo raštišką sutikimą, socialinės paramos skyriaus išvadą dėl globos nustatymo ir globėjo skyrimo.

Be to, tikriausiai žinote, kad artimi giminaičiai globėjo pareigas atlieka neatlygintinai; neįgalaus asmens slaugos laikas į stažą įskaitomas tik tiems asmenims, kurie buvo draudžiami pensijų draudimu valstybės lėšomis. Neįgaliojo slaugytojas turi kreiptis į teritorinį„Sodros" skyrių, kad būtų apdraustas valstybės lėšomis. To nepadarius, slaugos laikas į stažą nebus įskaitytas.

Šaltinis: Globos suteikimas, globos skyrimas

Žymės: