Kūno Riebalų Matavimas

Svarstyklės, kurios išmatuoja kūno riebalų masę ir pan. Kokiu principu jos veikia. Ar nekenksminga jomis naudotis dažnai (neskleidžia pavojingų spindulių ir pan.)? Kas kiek laiko tikslinga matuoti kūno riebalų masę ir kaip atsikratyti riebalų nuo problemiškiausių kūno vietų, ypač pilvo.

Fat BoyKūno riebalų matuoklis leidžia namų sąlygomis tiksliai nustatyti kūno riebalų kiekį procentais ir kilogramais. Taip pat kūno masės indeksą ir kt. Net jeigu kūno svoris normalus, organizme gali būti paslėptų, vidaus organus supančių riebalų, kurie didina daugelio ligų riziką. Šios riebalų sankaupos daug pavojingesnės nei poodinės, paviršinės, kurios kaupiasi ant pilvo, šlaunų, rankų ir kt. Anot specialistų, riebalų kiekį ypač svarbu sekti turintiems antsvorio ar nutukusiems žmonėms, nes nutukimas didina cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių, sąnarių ir kitų ligų riziką. Per didelis svoris neretai būna ir nemigos, menstruacijų ciklo ar kvėpavimo sistemos sutrikimų priežastis.
Kūno riebalų matuoklis padeda lengviau nustatyti, ar dieta yra veiksminga, nes galite greitai sužinoti, kiek kūno riebalų sumažėjo jos laikantis, ar svoris didėja dėl tvirtėjančių raumenų (jeigu aktyviai sportuojate), ar dėl didėjančios riebalų masės (lengviau koreguoti valgiaraštį, taip pat fizinį krūvį ir pan.).

Tai visiškai neskausminga ir greita procedūra, trunkanti vos 7-10 sekundžių. Pavyzdžiui, OMRON kūno riebalų matuokliai veikia pagal bioelektrinės varžos metodą, kuris yra nepavojingas sveikatai.

Jeigu instrukcijoje rašoma, kad prietaisas veikia bioelektroninės varžos principu, vadinasi, srovės, kurios teka kūnu, yra labai silpnos ir visiškai nepavojingos (kūnu teka mikroamperai). Organizmas negauna jokios kenksmingos spindu-liuotės. Panašiu principu atliekami Folio metodo ir Vega testo tyrimai. Pertam tikrus energiškai aktyvius taškus, esančius paduose ir pirštuose, yra matuojama odos ir kūno atskirų zonų bioelektrinė varža. O speciali programa akimirksniu ištiria elektrinę varžą kūno audiniuose ir apskaičiuoja kūno audinių sudėtį, t. y. procentais ir kilogramais nurodo kūno riebalų, svorio parametrus ir kt. Kūno riebalų matuoklis yra nekenksmingas nei suaugusiesiems, nei vaikams.

Kūno riebalų matuoklis – svarstyklės yra visiškai nekenksmingos. Jeigu metate svorį, sportuojate, laikotės dietos, manau, kūno riebalų masę reikėtų matuoti ne dažniau kaip kartą per savaitę. O vaikams tik tuo atveju, jei turi antsvorio.
Aktyviai sportuojant, laikantis dietos svoris gali ir nekristi. Neišsigąskite, nes raumenys yra sunkesni nei riebalai. Kuo daugiau sportuojate, tuo tvirtesni tampa raumenys. Tokiu atveju reikėtų ne svertis, o matuoti kūno apimtis arba kūno riebalų masę. Kad riebalai greičiau tirptų nuo pilvo ir kitų problemiškų kūno vietų, iš valgiaraščio patarčiau išbraukti riebalus ir saldumynus, valgyti kuo liesesnius produktus. Turite gauti ir baltymų, ir angliavandenių. Maistą ne kepkite, o troškinkite, virkite. Ypač veiksmingai nuo pilvo riebalus tirpdo specialaus masažinio lanko sukimas. Viena moteris, vien sukdama tokį lanką kasdien po 15 minučių, po gimdymo talijos ir pilvo apimtis sumažino per du mėnesius. Sukant tokį lanką, riebalai yra „išmušami”. Taip pat tinka pratimai, kurie stiprina pilvo raumenis.

Svarstyklės, matuojančios kūno riebalų masę, yra nepavojingos sveikatai. Jos neskleidžia pavojingų spindulių ir yra saugios. Manau, tai – ne ką kenksmingiau nei išeiti į gatvę.

This is about as round as you can getNorint, kad kristų svoris, pagreitėtų medžiagų apykaita, patartina valgyti po labai mažai ir dažnai (maždaug 5-6 kartus per dieną kas 3-4 val.). Geriausia – vienu metu vienos rūšies ir liesesnius produktus (nepiktnaudžiauti miltiniais ir bulvių patiekalais). Ypač veiksminga kartą per savaitę daryti iškrovos dieną. Tačiau vien pakeisti mitybos neužtenka. Dietą reikia derinti su sportu. Jeigu svorį mažinsite tik laikydamasi dietos ir atsisakydama fizinės veiklos, svoris kris, bet tik todėl, kad energija bus naudojama ne iš riebalų, o Iš raumenų. Sportuodami nepersistenkite, nes energija iš riebalų greičiausiai eikvojama būtent per vidutinio intensyvumo treniruotes. Geriausia sportuoti prižiūrint patyrusiam sporto instruktoriui. Be to, kad kristų svoris, ypač nuo pilvo, reikia stiprinti pilvo raumenis (veiksmingi treniruokliai, pratimai šioms raumenų grupėms). Sportuokite kas antrą dieną ne mažiau kaip po 45-60 minučių. Norint pasiekti geriausių rezultatų, patarčiau mankštinti visą kūną ir neapsiriboti vien pilvo raumenis stiprinančiais pratimais.

Jei norite padidinti raumenų masę, būtinai turite užkąsti per valandą po treniruotės – raumenų ląstelės geriausiai pasisavina maisto medžiagas, todėl jie greičiau tvirtėja. Svarbu gauti baltymingo maisto su nedideliu kiekiu angliavandenių (pvz., varškės su džiovintais vaisiais, virtos vištienos su šviežiomis daržovėmis, žuvies ir kt.).

Šaltinis: Kūno Riebalų Matavimas