Sėklų Daiginimas. Kokią Žemę Rinktis

Sėkloms sėti galite pasirinkti durpines tabletes arba užpildyti daigyklas, durpinius puodelius ar kitas tam skirtas talpas specialiai paruoštu durpių substratu. Pasirinkus pirmąjį variantą, durpines tabletes reikia pamirkyti šiltame vandenyje 1-3 minutes, kol išbrinks. Vėliau į kiekvieną pasėti po 1-2 sėklas. Durpines tabletes patariama sudėti į padėklus arba dėžutes. Daiginkite šiltoje patalpoje kaskart palaistydami.

Norint daiginti sėklas daigyklose, rekomenduojama pasirinkti kuo smulkesnės frakcijos (0-10 mm) durpių substratą. Jj reikėtų papildyti nedideliu kiekiu smėlio, kad taptų rišlesnis. Be to, norint pagerinti sėklų daigumą ir turėti stipresnes daigų šaknis, patariama įmaišyti biohumuso rekomenduojamomis proporcijomis. Ir, be abejo, nepamirškite palaistyti.

Daigyklas patariama uždengti plėvele. Būtina kasdien pravėdinti. Daigams pradėjus dygti, plėvelę nuimkite.

Growing SeedsDaiginti reikia šiltoje patalpoje periodiškai palaistant. Laikykite šviesioje vietoje, kad daigai nepradėtų tįsti.

Daigai, turintys 2-3 tikruosius lapelius, išpikuojami. Daigams persodinti geriausiai naudoti kompostinę žemę, t. y. durpių ir komposto mišinį.

Sėjant sėklas tiesiai į dirvą, prieš tai ją reikėtų atnaujinti, t, y. pamaišyti su gruntu ar kompostinę žeme. Svarbiausia – atsižvelgti į dirvos temperatūrą. Jei dirva per šalta, sėklos gali nesudygti.
KĄ REIKIA ŽINOTI APIE SUBSTRATĄ

•    Labai svarbu pasirinkti tinkamą substratą. Jis turi būti lengvos sudėties, laidus orui ir vandeniui, purus, neužkrėstas kenkėjais, tinkamo rūgštumo, su pakankamai maisto medžiagų. Geriausiai naudoti jau paruoštą daigams auginti skirtą substratą. Prieš į jį sodindami substratą paskleiskite, kad prasivėdintų. Be to, labai svarbu tinkamai sudrėkinti durpes.

•    Daigams nepatartina naudoti ar substratų maišyti su daržo žeme – ji per sunki, sukrinta, augalams ima stigti deguonies. Substratą galima maišyti su žvyru, perli-tu, vermikulitu ar ceolitu. Kad gerai dygtų daigai, labai svarbu ir substrato rūgštumas. Jį galite nustatyti specialiu prietaisu. Optimalus substrato rūgštumas daigams -pH 6,0-6,6. Agurkams, salotoms tinkamiausias substratas, kurio pH 6,2-6,8 ; saldžiosioms paprikoms, salierams – pH 6,3-6,6, pomidorams – pH 6,0-6,5, kopūstams – pH 6,5-6,7. Kai substrato rūgštumas per mažas ar per didelis, sutrinka maisto medžiagų pasisavinimas, daigai lėčiau auga, prastėja jų kokybė.

•    Daigams augti svarbu ir substrato temperatūra. Kai ji per aukšta, daigai ištįsta, būna lepūs. Esant per drėgnam substratui ir žemai jo temperatūrai, sutrinka maisto medžiagų apykaita, šaknims trūksta oro, daigai blogai auga, gali susirgti pašaknio ligomis. Jei augimo metu būna labai saulėta ir karšta, daigus apipurkškite vandeniu. Tai geriausiai daryti pirmoje dienos pusėje.

Šaltinis: Sėklų Daiginimas. Kokią Žemę Rinktis