Sodo Darbai Sausio Mėnesį

Kai dienos tampa ilgesnės, saulė pasuka vasaros link, reiškia, kad atėjo laikas planuoti, ką ir kur sėsime. Kol neužgriuvo pavasario darbai darže, galime neskubėdami pagalvoti, kaip galime atnaujinti, pagražinti savo aplinką, pamąstyti apie gėlynus.
•    Peržiūrėkite turimas sėklas, suplanuokite, ką darže auginsite pavasarį. Jeigu ko nors trūksta, sudarykite būsimų pirkinių sąrašą arba iš karto nusipirkite sėklų.

•    Patikrinkite turimas trąšas ir kenkėjų naikinimo priemones. Jeigu ko nors trūksta, įsigykite.

•    Apkaskite sniegu sodo augalų šaknis. Tik nesuminkite, sniegas turi likti purus.
January bokeh•    Nupurtykite šlapią sniegą nuo medžių ir krūmų. Medžiams tai tikra nelaimė, šakos gali neatlaikyti svorio ir lūžti. Ypač svarbu pasirūpinti senais ir visai jaunučiais medžiais.

Nuolat tikrinkite laikomas daržoves, išrinkite papuvusius, sudžiūvusius vaisius ir gumbus, reguliariai vėdinkite patalpą. Peržiūrėkite laikomus žydinčių augalų svogūnus ir gumbus, išmeskite supuvusius.

Landšafto dizaineriai sako, kad mūsų krašto sodininkai dažnai puola į kraštutinumus. Sodo sklypuose matome arba vien lysves ir šiltnamius, arba viskas užsodinta gėlėmis. Daugelis mano, kad grožis – tai klomba, klomba ir dar kartą klomba. Ir kuo daugiau jose nuostabiai žydinčių augalų, tuo geriau. Tokioje sumaištyje pradings net neįtikėtini rožių

1 Atsižvelkite į sodo statinių išdėstymą ir pagal tai rinkitės augalus kiekvienai sklypo daliai. Geriausia prieš sodinant gėles pasidaryti kiekvieno gėlyno planą.

2    Paruoškite dirvą apželdinti. Atsižvelkite į augalų dirvos reikalavimus. Nepamirškite reljefo išlyginti ir iš anksto patręšti visais būtinais mikroelementais. Patarimas nelabai originalus, bet praktika rodo, kad daugelis sodininkų šį svarbų reikalą palieka paskutinėms dienoms prieš pat sejos kalendorius.

~~ January Reflection ~~krūmai ar retų veislių lelijos. Landšafto dizainas – tai ne chaotiškas, tegul ir puikių, bet tarpusavyje nederančių augalų rinkinys, o gebėjimas taip juos sugrupuoti, kad grožis išryškėtų. Dizaineriai sukūrė universalias taisykles, kurios tinka ir dideliuose, ir visai mažuose sklypuose. Esmė -nustatyti ryšį tarp namo ir supančios teritorijos: sodo, gėlynų ir lysvių.

3    Atsižvelkite į sodybos aprūpinimą vandeniu, temperatūros režimą ir kiekvieno sodo kampelio apšvietimą – tai turės įtakos renkantis augalus.

4 Pradėkite nuo apželdinimo žole. Pasodinkite savo sklype vieną ardu visžalius augalus – jie papuoš šaltuoju metų laiku.

5 Įrengdami gėlynus, klombas, gyvatvorę pasistenkite, kad visi elementai atrodytų darniai. Žiedlapių spalva turi tikti prie medžių ir krūmų lapų, žievės spalvos. Svarbu išlaikyti vienodą stilių vienoje klomboje.

Šaltinis: Sodo Darbai Sausio Mėnesį