Kaip Prailginti Gyvenimo Trukmę?

Jeigų manote, kad jūsų gyvenimo trukmė priklauso  nuo paveldimumo, esate tik iš dalies teisus. Genetika, žinoma, turi didelę įtaką ilgaamžiškumui -bet jūs patys šį procesą galite paveikti daugiau, negu manote.

Vaikščiokite gamtoje 30min. kasdien.

Pridės 2,2 metų

PrincessKasdieniai pasivaikščiojimai labai svarbūs siekiant palaikyti pastovų svorį, mažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto riziką, bet kartais 30 min. nepakanka. Tai priklauso nuo to, kaip greitai vaikščiosite.

Kelkitės ir judėkite! Pridės 5,6 metų. Bet koks judėjimas kasdienį gyvenimą padarys aktyvesnį. Tik 100 min. judėjimo per dieną duos daug naudos sveikatai. Paprasčiausias būdas tai padaryti – keltis ir judėti bet kuriuo metu, kad ir kur esate. Televizorius – didžiausias nejudraus gyvenimo būdo kaltininkas, todėl lipkite iš lovos ir judėkite bent per reklamos intarpus. To laiko pakanka, kad raumenys pradėtų dirbti, ir padaryti, pavyzdžiui, pritūpimų, pašokinėti.

Gulkitės miegoti 15 min. anksčiau.

Pridės 3 metus.

Taip akys papildomai pailsės

Pure Joy!7,5  val. per mėnesį. Miegas labai svarbus, nes miegant atkuriami visi organai ir sistemos, organizmas „pasiremontuoja* pats. Miego trūkumas gali blogai paveikti regeneracijos funkcijas.

Kasdien naudokite dantų siūlą.

Prideda 3-5 metus. Sveiki dantys svarbūs norint išsaugoti sveiką širdį. Tik tam maža valyti dantis su pasta ryte ir vakare, dar reikia naudoti dantų siūlą, kad geriau išvalytumėte tarpdančius. Daugybiniai tyrimai rodo, kad parodontozė ir širdies bei kraujagyslių ligos yra susijusios.

Valgykite sveiką maistą.

Pridės 14 m.

Maistas turi didelę įtaką genams, kurie greitina arba lėtina senėjimo procesus. Atsisakykite „blogųjų” gyvulinių riebalų ir rinkitės „geruosius” augalinius. „Gerųjų” riebalų daug turi, pavyzdžiui, riešutai. Toks užkandis naudingesnis negu sumuštiniai. Kasdien valgykite ne mažiau kaip 5 porcijas įvairių vaisių ir daržovių. Kai valgote vaisių ir daržovių, gaunate tūkstančius naudingų medžiagų kovai su ligomis.

Omega-3 riebalai, kurių daug turi lašišos, padeda išsaugoti sveikatą ir kovoti su širdies ligomis, saugo nuo insulto, hipertonijos, depresijos ir net Alzheimerio ligos bei osteoporozės. Vietoj saldžių kepinių rinkdamiesi košes, kuriose gausu ląstelienos, sumažinsite širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto riziką beveik 30 proc.

Dažniau mylėkitės su partneriu.

An Engagement { Anna + John}Pridės 8 metus

Ilgaamžiškumui išsaugoti itin svarbu geri santykiai su artimais žmonėmis. Tai sveika ir širdžiai, ir sielai. Moterys, turinčios tvirtų monogaminių santykių, gerokai sveikesnės ir atrodo jauniau negu tos, kurių šeiminis gyvenimas nelaimingas arba seksualiai neaktyvus.

Mokykitės suvaldyti stresą.

Pridės 4 metus.

Žinoma, negalite numatyti, kada pervargsite darbe arba šeimoje kils konfliktas, bet nuo gebėjimo suvaldyti stresą sveikata ir ilgaamžiškumas labiausiai priklauso. 50-mečio žmogaus, nuolat patiriančio įtampą, sveikatos rodikliai gali būti kaip 82-ejų metų žmogaus. Kai esate nuolat įsitempę, kyla kraujospūdis, dažnėja širdies susitraukimai ir didėja streso hormono kortizolio kiekis. Įveikti stresą padės paprastas pratimas: išeikite į lauką ir pasivaikščiokite. Tik 15 min. greito ėjimo padės organizmui pasigaminti en-dorfinų, gerai savijautai būtinų cheminių medžiagų. Štai dar patarimų, kaip pašalinti stresą: pradėkite dieną nuo 15 min. trunkančio kvėpavimo pilvu.

Atsisėskite ant lovos arba krėslo krašto. Įkvėpkite, skaičiuodami iki keturių, trumpai sulaikykite kvėpavimą, tada iškvėpkite, skaičiuodami iki šešių. Su gerais draugais dažniau susitikite, o ne plepėkite telefonu. Draugiškas bendravimas arba dalyvavimas bendrų pomėgių bendrijoje toks pat veiksmingas kaip fiziniai pratimai, atliekami profilaktiniais tikslais nuo širdies ligų ir silpnaprotystės. Kramtykite kramtomąją gumą.

Estefanía [bubble gum!]Britai ištyrė, kad žmonės, kurie reguliariai kramtė gumą, patyrė gerokai mažiau įtampos ir depresijų negu tie, kurie to nedarė. Kramtomoji guma stimuliuoja klajoklį nervą, kuris padeda kūnui atsipalaiduoti ir padidinti seratonino, cheminės smegenų medžiagos, padedančios jaustis ramesniems ir laimingesniems, gamybą.

Meskite rūkyti.

Pridės 6-12 metų.

Tai vienas iš blogiausių įpročių, bet jūsų sveikata pagerės beveik iš karto, kai tik jo atsikratysite. Metus rūkyti per laikotarpį nuo 2  savaičių iki 3 mėnesių pagerėja kraujotaka ir plaučių funkcijos. Po dvejų metų širdies ligų ir plaučių vėžio grėsmė sumažėja 2 kartus. Po 15 metų jūsų širdies ir kraujagyslių ligų rizika beveik susilygins su nerūkančių žmonių.

Šaltinis: Kaip Prailginti Gyvenimo Trukmę?