Džiovinti Grybai. Grybų Džiovinimas

Grybų džiovinimas
Džiovinami visi vamzdeliniai grybai, taip pat breidžiukai, pievagrybiai ir net kelmučiai. Tam parenkami neseni, tvirti grybai. Jie perrenkami, nuvaloma žemės, spygliai, lapai, bet neplaunami. Baravykų koteliai visai arba dalinai nupjaunami (paliekama ne daugiau kaip pusė kotelio). Raudonikiai bei lepšės su koteliais perpjaunami vertikaliai pusiau arba į 4 dalis (jei dideli). Briedžiukų ir bobausių nupjaunamos apatinės kotelių dalys. Kelmučių džiovinamos tik kepurėlės.

Didelės grybų kepurėlės smulkinamos, o maži grybai paliekami sveiki. Jie išsklaidomi ant džiovyklėlių sietų arba suveriami ant storų siūlų. Džiovinant grybus rekomenduojama pradžioje juos įkaitinti iki 40-50 laipsnių C, o po to galutinai išdžiovinti 60-70 laipsnių C temperatūroje. Džiovinant aukštesnėje temperatūroje, pablogėja grybų spalva, skonis bei aromatas. Tinkamai išdžiovinti grybai pasidaro lengvi, pamažu linksta, ir lūžta, bet netrupa.

Svarbu ne tik gerai išdžiovinti, bet ir išsaugoti džiovintus grybus. Geriausia juos suverti ant siūlų, apsukti švaria marle ir pakabinti sausoje vėdinamoje patalpoje. Sausose patalpose su centriniu šildymu grybai labai gerai išsilaiko drobiniuose maišeliuose (aromatas išlieka 1-2 metus).

džiovintų grybų galima pagaminti grybų miltelių: grybai sugrūdami grūstuve arba sumalami, persijojami pro sietą, suberiami į stiklinį plačiu gurkliu indą, gerai uždaromi ir laikomi sausoje vietoje. Grybų miltelius suberkite į baigiamą virti patiekalą arba padažą.

Šaltinis: Džiovinti Grybai. Grybų Džiovinimas

1 Response to “Džiovinti Grybai. Grybų Džiovinimas”


  1. […] Grybų džiovinimas […]

Comments are currently closed.