Kada sodinti daigus?

Pamėginkime kaip pavyzdį apskaičiuoti, kada į atvirą gruntą sėti pomidoro (pavyzdžiui, salotinio tipo Rotkäppchen) sėklas. Pasėjus želmenys pasirodo po 6-8 dienų. Nuo želmenų iki pirmųjų vaisių praeina apie 100 dienų. Dar 5-7 paros, kol prigyja iš-pikuoti sėjinukai, o po to tiek pat, kol po persodinimo daigai vėl ims augti nuolatinėje vietoje. Dar 5 dienos beveik kasmet pasikartojantiems orų kataklizmams (staigus atšalimas, nebūdingas didelis karštis), kai augalai taip pat nustoja augti.

pepper sproutsTaigi sėklas daigams auginti reikia sėti likus ne daugiau kaip 115-125 dienų iki norimų sulaukti pirmųjų prinokusių vaisių. Norite pomidorus raškyti maždaug nuo liepos 25-osios, sėkite nuo kovo 22 iki balandžio 1 d. Išsodinamų daigų amžius siekia 45-50 dienų. Jaunus augalus paprastai susodiname į gruntą ne vėliau kaip antroje gegužės pusėje, kitaip jie peraugs. Vadinasi, būtinai prireiks laikinos plėvelės priedangos ir dar dėl visa ko – neaustinės medžiagos, nes grįžtančių šalnų pasitaiko iki birželio 7-10 d. Arba reikia sėti vėliau – balandžio viduryje ar pabaigoje.

Jeigu nesinori skaičiuoti sėjos laiko patiems, galima pasinaudoti prityrusių daržininkų skaičiavimo pavyzdžiais. Nedidelius nukrypimus nuo šių terminų geriau orientuoti į vėlesnį laiką.

Niekas nenori vėluoti pasėti daigus. Juk sodininkams atrodo, kad kuo brandesni daigai sezono pradžioje, tuo greičiau užaugs derlius ir tuo jis bus gausesnis. Ar iš tiesų taip? Kaip tiksliai apskaičiuoti, kada laikas sėti?

Kuo vyresni, tuo blogiau

Soybean Sprouts During Early GrowthSėjos laiką verta apskaičiuoti. Jeigu dėl kokių nors priežasčių nepavyksta jo laikytis, ko gero, geriau pavėluoti negu paskubėti. Pastebėta, kad stipriai peraugę daigai su pumpurais ir žiedais lysvėje prigyja negreitai ir sunkiai, o greta pasodinti visiškai jauni greitai pasiveja ir aplenkia peraugėlius. Beje, ir atrodo „jaunikliai“ sveikesni bei tvirtesni, ir derlių subrandina greičiau ir gausesnį.

Augalus, auginamus šiltlysvėse, inspektuose, šiltnamiuose, reikia sėti anksčiau, atvirame grunte – gerokai vėliau. Jeigu norima ankstyvo derliaus, reikia rinktis itin ankstyvas, ankstyvąsias ir vidutiniškai ankstyvas veisles bei hibridus.

Patyrę daržininkai vienos veislės sėklas arba hibridus sėja keliomis partijomis 5-10 dienų intervalais. Taip apsidraudžiama nuo nesėkmės, be to – tai galimybė stebėti ir eksperimentuoti. Po kelerių metų nustatomas tinkamiausias mėgstamų veislių sėjimo laikas konkrečiam sklypui.

Šaltinis: Kada sodinti daigus?

Žymės: