Daržininko darbai balandžio mėnesį

Šiltnamiai. Saulėtomis dienomis vėdinkite stiklu ir polietilenine plėvele dengtus šiltnamius. Šiltnamius reikia vėdinti, jei juose auginamos gūžinės salotos ir ropiniai kopūstai. Be to, augantiems daigams reikia daugiau drėgmės. Ropiniai ir žiediniai kopūstai laistomi kas antrą dieną.
Agurkai. Norint gauti gerą agurkų derlių, būtina laikytis šiltnamiuose auginamų agurkų agrotechnikos reikalavimų. Pirmiausia gerai paruošiama dirva. Šiltnaminiams agurkams tinka šilta, gerai vandenį sugerianti dirva. Tokią dirvą galite paruošti, pridėję į ją mėšlo ar kitų organinių medžiagų: lapų, šiaudų atliekų ir kt.

Bulvės. Jeigu kovo mėnesį nespėjote paruošti daiginti ankstyvųjų bulvių, tai dabar jas daiginkite greitesniu būdu. Jas susluoksniuokite dėžėse su durpėmis, pjuvenomis arba kompostu, palaistykite kambario temperatūros vandeniu ir laikykite ne žemesnėje kaip 12-15 laipsnių C temperatūroje – sudygs per 15-20 dienų. Surūšiuokite visas bulves, laikomas rūsiuose arba kaupuose. Jeigu bulvės buvo laikomos geroje, vėsioje patalpoje ir visai nesudygo, tai vistiek gumbus reikia pravėdinti, supilant juos plonesnių sluoksniu.

Ruošiantis sėjai. Rudenį suartą dirvą perkaskite 2-3 cm sekliau, kad į paviršių neiškiltų piktžolių sėklos, jei iš rudens dirvos nebuvote įdirbę, tai dabar iškratykite į 10 m2 plotą apie 50 kg perpuvusio mėšlo ir suarkite arba sukaskite 22-25 cm gyliu. Išrinkite daugiamečių piktžolių šaknis.

Morkos. Joms tinka šiltos, lengvos, humusingos dirvos. Morkų neauginkite po morkų arba salierų. Sėkite į lysves, palikdami 20 cm tarpus tarp eilučių. 1 m2 užsėti reikia 0,5 g sėklų. Sėkite 0,5-1,0 cm gyliu. Kol dirva neįšilusi, morkos gali sudygti tik po 4 savaičių.
Ridikėliai. Sėkite iškart atšilus orams ir dirvai ap-džiūvus. Nesekite ridikėlių per tankiai. Sėkite eilutėmis, palikdami tarp jų 10 cm tarpus. Eilutėje tarp sėklų palikite 3 cm tarpus. Tankiau pasėtus ridikėlius reikės retinti.

Burokėliai. Valgomieji burokėliai nėra reiklūs nei dirvai, nei klimatui. Jie nepakenčia šviežiu mėšlu tręštos dirvos ir geriausiai augą neutralios reakcijos dirvose. Rūgščią dirvą pavasarį galima dar pakalkinti. Netinkantis priešsėlis – špinatai, mangoldai taip pat patys valgomieji burokėliai.

Petražolės. Jas galite auginti ir mažiau saulėtoje vietoje. Dirva turi būti pakankamai apdžiūvusi ir įšilusi. Petražolės nemėgsta šviežiu mėšlu patręštų dirvų. Šių daržovių yra lapinių ir šakniavaisinių. Pastarosioms reikai giliai įdirbtos dirvos. Jų šaknys kasamos rudenį. Sėkite negiliai. Lapinėms petražolėms palikite 12-15 cm atstumus tarp eilučių, o šakniavaisinėms – 25 cm. Dygti pradeda po 3 savaičių.

Šaltinis: Daržininko darbai balandžio mėnesį

Žymės: