GRUODŽIS – PAMĄSTYMO APIE KITUS METUS LAIKAS

Gruodžį sodininkams verta susumuoti praėjusių metų rezultatus, įsigyti reikiamų įrankių ir trąšų. Gruodį įsigytą mėšlą patariama sukrauti į krūvas, suspausti, užberti durpėmis, žemėmis, uždengti plėvele. Šiose mėšlo krūvose per žiemą geriausiai išsilaikys azotas ir kitos vertingosios organinės medžiagos. Atminkite, kad neuždengtose paukščių mėšlo krūvose per žiemą pranyksta 30 – 60 proc. azoto, todėl paukščių mėšlą patariama laikyti sumaišytą su durpėmis (durpės turi sudaryti 25 – 50 proc. paukščių mėšlo svorio) arba su superfosfatu (kuris turi sudaryti 6-10 proc. paukščių mėšlo masės).
* Patariama įsigyti durpių, kurios bus reikalingos ruošiant kompostus, gerinant fizines dirvos savybes ir ją mulčiuojant. Durpes reikia sukrauti į krūvas, apšildyti, kad jos per žiemą neperšaltų.
* Gruodžio mėnesį pasiruoškite ir smėlio, kuris bus reikalingas ruošiant dirvos mišinius, kuriuose vėliau galėsite įšaknyti auginius, stratifikuoti sėklas, gerinti sunkaus dirvožemio savybes.
* Rinkite ir kaupkite medžio pelenus, kuriuos vėliau galėsite vartoti kaip kalio, fosfato ir kalkių turinčias trąšas. Surinktus medžio pelenus būtina laikyti sausose vietose ir apsaugoti nuo drėgmės, nes drėgnuose pelenuose greitai pranyksta kalis.

Šaltinis: GRUODŽIS – PAMĄSTYMO APIE KITUS METUS LAIKAS

Žymės: