Kaip Įveikti Vienatvę

Vienatvė

Pirmiausia reikėtų skirti sąvokas vienatvė ir vienišumas. Vienatvę galima pasirinkti ir pačiam. Daugelis vienuolių ar kūrėjų sąmoningai renkasi vientavę pasiekti savo dvasiniams ar kūrybiniams tikslams. Vienišumas iš tikro reiškia nepageidaujamą vienatvę. Vienatvė visada yra buvimas tik su savimi. Žmogus jaustis vienišas gali netgi ir apsuptas žmonių minios.

Taigi, tikriausiai tinkamiau būtų klausimą kelti kaip įveikti vienišumą, o ne vienatvę, nes vienatvė baigiasi kai tik patenkate į būrį žmonių.Šiame straipsnyje greičiausiai recepto įveikti vienišumui visais atvejais nepavyks rasti, tačiau mokslininkų atradimas gali padėti sprendimą kaip įveikti vientavę rasti kiekvienam individualiai.

Boston Globe laikraštis paskelbė straipsnį, jog vieno tyrimo metu nustatytas paradoksas, jog vienatvė gali būti užkrečiama kaip liga, t.y. persiduoti nuo vieno žmogaus prie kito. Kai virusai sklinda oru ar vandeniu, vienatvė naujų aukų ieško per socialinius tinklus.

Ši paradoksą paaiškina viena svarbi aplinkybė. John Cacioppo, vienas iš tyrimo autorių teigia, jog “Vienatvė tai ne buvimas vienam, tai jausmas, kad esi vienas”.

Tyrimo metu pastebėta, kad asmenys irgi pradeda jausti vientavę, kai pabendrauja su kitu vienišu žmogumi. Šis jausmas persiduoda tarsi koks virusas.

Keletas faktų iš minėto tyrimo:

  • Jeigu turite draugą, kuris jaučiasi vienišas, tai 52% išauga tikimybė, jog jūs irgi pasijausite vienišas.
  • Negana to, vienatvė persiduoda netgi per kelis žmones. Pavyzdžiui, jeigu jūsų draugas turi draugą, kuris jaučiasi vienišas tai tikimybė, jog jūs irgi pasijausit vienišas išauga 25%.
  • Moterys labiau pasiduoda vientavei nei vyrai.
  • Taipogi kuo daugiau pažįstate vienišų žmonių, tuo didesnė tikimybė, jog jausitės vienišas ir jūs. Šis bruožas skiriasi nuo alkoholizmo, t.y. ar jūs pažįstate vieną ar kelis alkoholikus, tikybė tapti alkoholiku nuo to nedidėja.
  • Didelę įtaką turi atstumas, kuo arčiau jūsų gyvena vienišas žmogus, tuo labiau vienišas jausitės ir jūs. Didėjant atstumui ši tikimybė mažėja.
  • Dar vienas faktas tas, kad vienatvė labiau sklinda tarp bendrų draugų negu šeimos narių.

Verta pagalvoti, kiek aplink pažįstate vienišų žmonių ir galbūt pamatysite, jog jie kažkaip daro įtaką jūsų pačių vienatvės suvokimui.

Šaltinis: Kaip Įveikti Vienatvę