Rankų Priežiūra

ranku prieziuraAr dabar – po kaitrių saulės vonių, sodo, daržo, miškų gėrybių tvarkymo ir konservavimo – pakankamai gražios jūsų rankos? Gal vis dėlto po atostogų grįžtant į darbą, lydint vaikus į mokyklą, vertėtų joms skirti didesnį dėmesį ir sugrąžinti pelnytą grožį?

Ultravioletiniai saulės spinduliai džiovina rankų odą, todėl jas tepkite apsauginiu kremu.

Rankų mankštelė labai padeda! Gerina kraujotaką, nuima įtampą: gniaužykite kumščius, imituokite grojimą pianinu, stuksėkite pirštais į stalą, kuo daugiau lankstykite ir sukinėkite pirštus ir plaštaką. Tai darykite kasdien nors 5 min. kada tik panorėję: ilsintis, kalbant telefonu, stovint automobilių spūstyje, sėdint priešais televizorių, trumpam atsitraukus nuo kompiuterio.

Keletą kartų per savaitę nušveiskite suragėjusius plotelius – oda taps švelni ir minkšta. Tepkite rankas kremu ne rečiau kaip dukart per dieną.

Rūpesčių kelia pleišėjančios nagų odelės (tai dėl vitaminų, ypač A ir B trūkumo)? Kol neužgis, jų nekarpykite, o tepkite specialiais odeles minkštinančiais ir maitinančiais kremais ar aliejais. Buities ir ūkio darbus dirbkite tik mūvėdami  pirštines.

Kad oda būtų švelni – gausiai pritepkite rankas aliejumi (kosmetiniu, valgomuoju) ir bent pusvalandžiui užsimaukite pirštines. Kuo rankoms bus šilčiau, tuo geriau įsigers aliejus.

Rankų odą išbalins į ją įtrinta šilta bulvių košė su pienu. Jei oda labai šiurkšti, palaikykite rankas 10 min. kuo karštesniame žolelių nuovire, paskui sutepkite riebiu maitinamuoju kremu.

Jeigu rankos pajuodo ar paraudo nuo tvarkymosi bute ar sode, palaikykite jas 10 min. vandens vonelėje su actu ar citrinos sultimis, nušluostytas patepkite kremu.
Rankų oda itin sausa? Nakčiai pasidarykite šilto aliejaus voneles (panardinkite plaštakas 5 min. į pašildytą aliejų su keletu lašelių citrinos sulčių) ar maitinamojo kremo kompresus. Minkština ir kremai su ramunėlių, medetkų ekstraktu, taip pat ramunėlių, šalavijų, liepžiedžių nuovirai.

Kai trūksta drėgmės, riebalų, vitaminų, vartokite kremus su vitaminais C, E, A, avokadų ir kitais aliejais, tepalus su eglės sakais ir bičių vašku.

Rankų neplaukite stipraus kvapo muilu – tinkamiausias vaikiškas.

Dažnai raukšlėjasi rankų oda dėl nerūpestingos rankų priežiūros. Imkite tokią tepti kremais ar losjonais su glicerinu, sorbitu, pieno rūgštimi. Galite įtrinti plaštakas vazelinu, o kadangi jis labai riebus, todėl geriausia tepti vakare, ištepus užsimaukite iki ryto medvilnines pirštines.

Jei rankų oda pleiskanoja – jai trūksta riebalų ir drėgmės. Neplaukite rankų, neskalbkite karštame vandenyje, nes tai dar labiau sausina ir verčia odą šerpetoti. Turėtų padėti riebūs kremai ar pačių pasigaminta kaukė iš alyvuogių aliejaus ir lašelio citrinos.

Pirštų įtrūkimus gydys specialūs kremai su vitaminais A, E, C, avokadų, kitais natūraliais aliejais, glicerinu, bičių vašku – šie dar ir minkština. Arba patepkite pirštus spiritiniu propolio tirpalu, palaikykite rankas 10-15 min. šiltoje alyvuogių, saulėgrąžų ar rapsų aliejaus vonelėje, paskui nušluostytas ištepkite riebiu maitinamuoju kremu.

Pigmentinės dėmės ant rankų atsiranda nuo ultravioletinių spindulių poveikio, rūkymo, odos senėjimo. Jos pašviesės, jei naudosite kremus su nukleino ar glikolio rūgštimi.

Šaltinis: Rankų Priežiūra