Sėdėjimas Prie Kompiuterio

Sėdėti – žalinga

Kam gi nepatinka tamsiais rudens vakarais patogiai susirangyti minkštame fotelyje ir pažiūrėti mėgstamą laidą, serialą, įdomų filmą. Pailsinti kojas gera… Tačiau ar pastebėjote, kad didesnę dienos dalį praleidžiame sėdėdami. Juk sėdime namuose, automobilyje (autobuse, troleibuse), darbe ir t. t.

Late nightNematote nieko bloga? Štai Didžiojoje Britanijoje esančių Leicester ir Loughborough universitetų mokslininkai mano kitaip. Atlikę tyrimą, jie išsiaiškino, kad ilgas sėdėjimas padidina riziką susirgti cukriniu diabetu ir širdies ligomis. Negana to, tyrimui vadovavusi Emma Wilmot portalo bbc.co.uk žurnalistams tvirtino, kad daug sėdėti žalinga ir tiems, kurie reguliariai sportuoja. „Žinoma, užuot baigus darbą ir skubėjus namo žiūrėti televizoriaus, daug geriau eiti į sporto salę ar baseiną. Tačiau sėdėjimas vis tiek kenkia jūsų sveikatai. Net jei kasdien sportuojate po valandą, visą kitą laiką gulite arba sėdite“

Ką daryti? Vienas iš tyrimo organizatorių profesorius Stuartas Biddle‘as siūlo dirbant kompiuteriu daryti pertraukėles. „Jei naudojatės nešiojamuoju kompiuteriu, pasidėkite jį ant lentynos ir kurį laiką padirbėkite stovėdami. Galima stovėti ir per susitikimus. Per pietų pertrauką – vaikščioti. Vakarais rekomenduojama mažiau sėdėti ant sofos, daugiau judėti: tvarkytis, žaisti su vaikais ir pan.“, – pataria mokslininkas.

Kiek laiko sėdėti yra per daug, mokslininkai pasakyti negali. Aišku tik viena – jei kone visą dieną sėdite ar gulite, pats laikas šiek tiek ilgiau pastovėti ir pasivaikščioti.

Ne tik sumažinsite galimybę susirgti diabetu, širdies ligomis, bet ir džiaugsitės gražesne figūra bei, žinoma, būsite geresnės nuotaikos.

Šaltinis: Sėdėjimas Prie Kompiuterio