Imuniteto stiprinimas

Kasmet atvėsus orams iškyla tas pats klausimas, kaip nesusirgti, kai aplinkui visi šnarpščia, kosti, siautėja virusai. Juk sirgti šiais laikais – prabanga. Tad priminsime, kaip sustiprinti organizmą.

Ar žinote, kaip veikia imuninė sistema?

Kad be jos mes neišgyventume, nes paprasčiausias peršalimas taptų mirtina liga. Būtent ji rūpinasi, kad būtų sunaikinti į organizmą patekę mikrobai, virusai, kuriais galime užsikrėsti bendraudami su sergančiais žmonėmis, gerdami ne švarų vandenį, valgydami neplautus vaisius ir daržoves. Juk gyvename mikroorganizmų kupiname pasaulyje! Įsivaizduokite, kasdien mūsų plaučiai perfiltruoja apie dešimt tūkstančių litrų oro, kuriame gausu mikrobų. Su jais susidoroja imuninė sistema. Tad jai reikėtų skirti kone didžiausią dėmesį.

Still Life: Lemon and Orange SliceMūsų imuninę sistemą sudaro milijardai ląstelių, nepaliaujamai kovojančių su įsibrovėliais. Kadangi ląstelės gyvena kelerius metus, jos įsimena į organizmą patekusią svetimą medžiagą. Jei žmogus dar kartą užsikrečia tuo pačiu virusu ar bakterijomis, ląstelės jas atpažįsta ir ima gaminti reikiamus antikūnus. Šie sunaikina bakterijas, todėl nesusergame. Taigi mūsų Imuninė sistema nepaliaujamai dieną naktį darbuojasi: naikina virusus, bakterijomis užkrėstas organizmo ląsteles, taip pat vėžio ląsteles, kurių, anot mokslininkų, yra kiekvieno organizme. Kai imuninė sistema stipri, ji sustabdo net vėžio ląstelių dauginimąsi!

Nusilpus imunitetui, nepajėgdamos įveikti bacilų, kasdien žūva milijonai imuninės sistemos ląstelių. Pirmieji išsiderinusios imuninės sistemos simptomai – be priežasties varginantis nuolatinis nuovargis, galvos skausmai, silpnumas. Tad nuolat ją stiprinkite.

Būkite aktyvi

Anot natūraliosios medicinos žinovų, imuniteto stiprinimas tai įvairios dvasinės praktikos: joga, cigunas, taiči, meditacija. Taip pat fizinis aktyvumas (rytinė mankšta prie praviro lango, kitos sporto rūšys). Visa tai gerina nuotaiką, grūdina, sureguliuoja energijos tekėjimą ir pagerina medžiagų apykaitą, svarbiausia – suteikia optimizmo, nes skatina gamintis vadinamuosius laimės hormonus. Labai svarbu pasirinkti tinkamą fizinį krūvį, nes per didelis alina organizmą.

Nealinkite organizmo vaistais

Suskaudus gerklę ar pradėjus bėgti nosiai, neskubėkite gerti cheminių vaistų, juolab antibiotikų. Juos galima vartoti tik gydytojui paskyrus. Antibiotikai, kovodami su blogosiomis bakterijomis, kartu naikina ir gerąsias. Kai pastarųjų stinga, silpsta apsauginės organizmo funkcijos, imuninė sistema nesugeba sunaikinti organizme esančių ligų sukėlėjų. Be to, vartojant antibiotikus, kai nėra būtina, nesugėrus reikiamo jų kurso, blogosios bakterijos mutuoja, prisitaiko ir tampa atsparios. Sunkiau išgydomos kitos, daug rimtesnės ligos. Tad kuo mažiau vaistų vartosite (yra daug natūralių priemonių ir preparatų), tuo stipresnė bus jūsų imuninė sistema.

Rūpinkitės žarnyno mikroflora

Florida sunshineJeigu nesveikai maitinatės, mėgstate greitąjį maistą, nuolat vartojate gazuotų vaisvandenių, labai nukenčia jūsų žarnyno mikroflora. Kai gerųjų bakterijų žarnyne sumažėja, susilpnėja ir imuninė sistema. Ją naikina ir angliarūgštė, stresas. Pasak natūraliosios medicinos žinovų, žarnyno mikroflorą padeda stiprinti rauginti produktai. Tad į valgiaraštį įtraukite kefyro, rūgpienio, raugintų agurkų, kopūstų ir kt. Prasidėjus šaltajam sezonui, patartina pavartoti maisto papildų su bifidobakterijomis, nes tyrimai rodo, kad jų trūksta beveik visiems žmonėms.

Valgykite visavertį maistą

Pasak gydytojų, nesveika mityba ir besaikės dietos silpnina imuninę sistemą. Gaunant per mažai kalorijų, būtiniausių maisto medžiagų (baltymų, angliavandenių ir riebalų, vitaminų, mineralų), valgant nevisavertį maistą, piktnaudžiaujant riebiu ar greituoju maistu, silpnėja organizmo atsparumas. Kasdien turite suvalgyti po 100-200 g žalių ir 200 g virtų daržovių, bent tris vaisius.

Gerai išsimiegokite

LimeSakoma, miegas – grožio vitaminas. Tačiau ne tik grožio, bet ir sveikatos. Būtent naktį atsinaujina visos organizmo ląstelės, sukaupiame jėgų ir energijos kitai darbo dienai. Nuolatinis miego stygius sutrikdo organizme vykstančius procesus, silpnina imuninę sistemą. Jei kaskart dirbate iki išnaktų, miegate mažiau kaip 6 valandas, kartais pamiegokite ilgiau. Kaip manote, kodėl ligoniams skiriamas gulimasis režimas. Ogi todėl, kad ilsintis organizmas gali mobilizuoti jėgas kovai su liga. Gydytojų teigimu, blogiausia, ką darome sirgdami, einame į darbą ar sporto klubą.

Šaltinis: Imuniteto stiprinimas