Opel Vectra B Bagažinės Amortizatorių Keitimas

Laikui bėgant bagažinės amortizatoriai praranda savo stiprumą ir nebelaiko bagažinės dangčio. Tai ypač pasireiškia hečbeko tipo modelyje, nes ten amortizatoriams tenka didžiausia laikymo apkrova. Norėdami, kad bagažinė ir vėl laikytų dangtį reikia pakeisti amortizatorius naujais. Autodetalių parduotuvėje jų kaina svyruoja apie 35Lt, taigi už 2 amortizatorius turėsite pakloti apie 70Lt.

Amortizatorių pakeitimas nėra sudėtingas ir užtrunka iki 5 minučių.

bagazines-amortizatoriai (1)

1) Pirmiausia atremkite bagažinės dangtį su kokia nors atrama, pav. kastuvu ar šluota, tam kad netyčia neprisitrenktumėte rankų.

2) Amortizatoriaus galai pritvirtinti labai nesudėtingai, jo galuose yra ertmės , į kurias įsistato metaliniai rutuliukai. Visą konstrukciją sustiprina metaliniai spaustukai. Galite užkišti minusinį atsuktuvą už metalinio spaustuko ir jį atitraukti iš lizdo. Taip atlaisvinate vieną amortizatoriaus galą.

bagazines-amortizatoriai (6)

3) Kai atlaisvinate vieną amortizatoriaus galą, kitą pusę tiesiog užlaužkite priešinga kryptimi ir galas pats atšoks iš savo pozicijos.

bagazines-amortizatoriai (2)

4) Naują amortizatorių istatykite atbuline tvarka, kaip kad ištraukėte senąjį. Tiesiog stipriau įstumkite į rutuliuką, kad užsifiksuotų metalinė apkaba.

bagazines-amortizatoriai (3)

Ta pačia procedūrą pakartokite su kita puse ir vėl galėsite džiaugtis lengvu bagažinės atidarymu.

Jeigu kyla mintis naudoti tik 1 naują amortizatorių, tai nepatartina taip daryti, nes 1 naujas amortizatorius viso bagažinės dangčio svorio neatlaiko, todėl jeigu jau keičiate, tai abu iškart.

Žemiau matote keitimo procedūroje naudotą amortizatorių. Automobilio modelis Opel Vectra B 2000 metų hečbekas.

bagazines-amortizatoriai (8)

Šaltinis: Opel Vectra B Bagažinės Amortizatorių Keitimas