Daržininko darbai lapkričio mėnesį

Daržininko darbai lapkričio mėnesį
Kopūstai, jei darže dar yra likusių nenuimtų kopūstų, o praėjo stiprios (iki 6-10 laipsnių C šalčio) šalnos, tai, kad jie atsigautų ir laikytųsi, juos gausiai palaistykime šaltu vandeniu. Tokių kopūstų geriausia būtų nenupjauti, o išrauti su visomis šaknimis ir taip laikyti sandėlyje ar rūsyje.

Žieminės salotos. Lapkričio pabaigoje pridenkime spalio mėnesyje pasodintas žiemines salotas. Besniegę žiemą jos labai nukenčia nuo šalčio. Pridenkime jas eglišakėmis. Priedanga apsaugos augalus nuo žiemos saulės ir mažiau išgaruos drėgmės pro lapus.

Žieminiai česnakai. Jeigu spalio mėn. nepasodinome žieminių česnakų skiltelių, o dirva dar neįšalusi, šį darbą padarykime lapkričio pradžioje. Pasodinę, dirvos paviršių fnulčiuokime 2-3 cm storio durpių sluoksniu.

Krienai. Lapkričio mėn. pravartu pasikasti krienų, nes nuo stiprių šalnų labai pagerėja jų skonis. Iškastas krienų šaknis surūšiuokime: storiausias atskirkime maistui, o plonesnes palikime sodinti į dirvą pavasarį. Tam jas supjaustykime 20-25 cm ilgio gabaliukais. Viršutinę dalį nupjaukime statmenai, o apatinę – įstrižai. Iš jos pavasarį turės išaugti šaknys. Taip paruoštas krienų šakneles susluoksniuokime su smėliu ir laikykime iki sodinimo pavasarį.

Šaltinis: Daržininko darbai lapkričio mėnesį