Pirštinės jų priežiūra

pirstinesZomšinės pirštinės valomos 10 proc. amoniako ir vandens mišiniu (1:4), paskui – vandeniu arba silpnu acto rūgšties tirpalu (1 šaukštelis acto -1 l vandens), nuspaudžiamos ir džiovinamos ore.

Nelabai užterštas galima skalbti užsimovus ant rankų šaltokame stipriame muilo arba koncentruoto plaukų šampūno tirpale (taip, kaip plauname rankas). Labai užterštas vietas – galiukus – įtriname* pa-muilėmis su minkštu šepetėliu. Nenusimovę nuo rankų, perskalaujame vandenyje. Į paskutinį skalavimo vandenį įpilame glicerino (1 šaukštas glicerino -1l vandens) arba cukraus (2 gabaliukai cukraus -1l vandens), paskui nusimauname, vos nuspaudžiame, suvyniojame į rankšluostį, vėl apsimauname 2-3 vai. Baigiame džiovinti patiestas, vos pradžiūvusias patriname tarp rankų. Į išdžiūvusias pirštines įberiame truputį talko.

Nešvarias zomšines pirštines prieš skalbimą pamerkiame 3 vai. į pamuiles (50 g muilo – 1 l vandens ir truputis amoniako). Labai užnešiotas vietas įtriname tualetiniu muilu. Paskui nuspaudžiame, perskalaujame pamuilėse su actu, vėliau – švariame vandenyje. Labai nešvarias pirštines 10 vai. pamerkiame į benziną, skalaujame švariame benzine ir džioviname užmautas ant formos.

Plonos zomšinės pirštinės valomos amoniako tirpalu (1:4), paskui skalaujamos švariu ar vos parūgštintu (1 šaukštelis acto -1 l vandens) vandeniu. Išvalytos nusausinamos susukant į medžiagą ir baigiamos džiovinti ore.

Pageltusias baltos zomšos pirštines valome vandenilio peroksidu ir šiltu vandeniu (1 šaukštelis peroksido – 1 stiklinė vandens).
Pramonės gaminamos valymo priemonės – “Veliūras” ir “Dezamšas”.

Labai nešvarias odines pirštines 10 vai. pamerkiame į benziną su muilu. Skalaujame švariu benzinu, nuspaudžiame ir džioviname užmautas ant formos ore, bet ne saulėje (atsargiai -. benzinas blukina dažus!). Geriau benziną atskiesti terpentinu (1:2).

Kitas odinių pirštinių valymo būdas – su amoniaku. Skalaujame vandenyje, sausai nušluostome ir ištepame ricinos aliejumi.
Galima skalbti kaip zomšines pirštines – užmautas ant rankų šiltose pamuilėse. Labai nešvarias vietas pavalome su šepetėliu. Išskalbtas išverčiame ir skalaujame šaltu vandeniu su trupučiu glicerino.

pirstinesIšverčiame į gerąją pusę, nuspaudžiame frotiniame rankšluostyje. Džioviname toliau nuo šildymo prietaisų, pradžiūvusias patriname tarp rankų. Sukietėjusias patepame ricinos aliejumi. Pirštinės vėl bus elastingos, jei skalausime vandenyje, į kurį įpilta truputis acto. Kartkartėmis reikia patepti glicerinu.

Dar odines pirštines galima valyti universalius skalbiklio, amoniako ir vandens mišiniu (5:1:60). Išvalytas sudrėkiname parūgštintu vandeniu (1 dalis acto rūgšties -1 dalis vandens). Sausai nušluostome, ištepame plaktu baltymu su trupučiu terpentino ir blizginame.
Dėmėtas baltos odos pirštines užsimauname ant rankų ir valome benzinu ar degtąja magnezija ir benzinu. Džioviname susukę į frotinį rankšluostį, retkarčiais užsimauname ir palankstome pirštus, kad oda atgautų elastingumą.

Jeigu pirštinės dažo rankas, tai jų vidų reikia pabarstyti talku.
Lakuotos odos pirštinės valomos tokiu mišiniu: vandenilio peroksidas, 10 proc. amoniakas, universalūs skalbikliai ir vanduo (5:1:5:60). Galima valyti terpentino ir benzino mišiniu (1:2).

Šaltinis: Pirštinės jų priežiūra