Plastikiniai Langai

Plastikinis langas

Plastikinis langas

Prisimenu senus aliejiniais dažais dažytus langus. Kokybiški, meistriškai iš gerai išdžiūvusios medienos pagaminti, jie ir gerai užsidarydavo, ir plyšių nelikdavo. Toks buvo vaikų kambaryje. Kitur – klaiku prisiminti. Rudenį ar žiemai prasidėjus šalti oro gūsiai kedendavo užuolaidas, versdami nedelsiant imtis priemonių – popieriaus juostomis klijuoti nesandarius rėmus. Ir tada gyvenimas tapdavo gražesnis, tiksliau sakant, šiltesnis. Nuo drėgmės atsiknojęs popierius, nepamainomos šiltinamosios medžiagos (vatos) gniužulai – nepamirštamas vaizdas. Betgi norėjosi gyventi šilčiau. Pavasarį tą džiaugsmingai priklijuotą turtą puldavome lupti, skusti, mazgoti. Valydami saulės spindulių išryškintus nešvarumus su pavydu žvelgdavome į naujuosius kaimyno langus. Plastikiniai. Tviska, spindi, ir jokių kamšalų, klijavimo… O prisiminus, kad vasarą teks rėmus dažyti, silpnumas kojas pakirsdavo. „Tikriausiai kaimynė atsidžiaugti negali, – pamaniau kartą, – kas rytą juos glosto, šluosto.” Neištvėriau, nuėjau į svečius. Ir kerai išsisklaidė. Kaimynė„glostė” langus ne iš meilės. Kas rytą jie būdavo „apsiverkę” – tiek rasodavo, kad vanduo upeliais žliaugdavo.
Apie šią ir kitas problemas, langų pasaulio naujoves ir pokyčius kalbame su specialistais.

Rinkoje esate jau 17 metų. Kaip pasikeitė langų gamybos technologijos?
Per įmonės veiklos laiką pasikeitė reikalavimai, keliami plastikiniams langams. Konkrečiai kalbant, statybos reglamente pateikiamos sumažintos langų pralaidumo normos. Dabar privalu rinkai siūlyti langus, kurių šilumos perdavimo koeficientas mažesnis nei anksčiau. Pirma šiluminės stiklo paketų charakteristikos buvo prastesnės. Laikui bėgant, sukurti ir jau įprasti stiklo paketai su šilumą sulaikančiais selektyviniais stiklais, populiarūs šilti trijų stiklų paketai. Keičiasi ir langų gamybos technologijos. Atsisakyta daug žmogaus darbo -jį pakeitė automatizuota technika. Tokiu būdu iki minimumo sumažinama klaidų tikimybė, o gamybos technologija itin efektyvi kaštų atžvilgiu.

Ar pasikeitė pirkėjas?
Tikrai taip, pirkėjas keitėsi, ypač per šiuos kelerius metus. Jis labai jautrus kainai. Vienas svarbiausių atrankos kriterijų – žema kaina. Prieš ją vartotojui nublanko kiti anksčiau buvę svarbūs produkto ir paslaugų aspektai: kokybė, sudedamosios gaminio medžiagos, įmonės patirtis ir patikimumas, kilmės šalis, garantiniai pardavėjo įsipareigojimai.

Tokie vartotojų elgsenos pokyčiai savaime aiškūs. Po ekonomikos nuosmukio nemažai namų ūkių vis dar susiduria su finansiniais sunkumais, sumenkusi perkamoji galia. Būtent todėl langų kaina yra labai svarbi ir vartotojas susigundo pigiausiu pasiūlymu, dažnai neįvertindamas rizikos, susijusios su prasta gaminio ir montavimo paslaugų kokybe. Dažniausiai toks sprendimas baigiasi liūdnai. Pirkėjas net nežinodamas įsigyja prastesnės kokybės,deklaruojamos kilmės neatitinkantį produktą, negauna pirkimą patvirtinančių dokumentų, suteikiama minimali garantija arba nėra apskritai jokios.

mediniai-langai

Medinis langas

Ar mikroventiliacija atlieka tokias pačias funkcijas kaip orlaidė?
Mikroventiliacija ir orlaidė – ne tas pats. Mikroventiliacija atlieka tik lango išsandarinimo funkciją. Toks patalpų vėdinimas nėra efektyvus, nes šviežio oro tekėjimas labai lėtas, dėl to krenta patalpos temperatūra ir patiriama didelių šilumos nuostolių. PLAZA langų vertikalioji orlaidė vėdina efektyviai ir padeda būste palaikyti optimalų mikroklimatą.

Vertikaliųjų orlaidžių technologija nepaseno, nes paremta „nesenstančiais” fizikos dėsniais. Konstrukcija leidžia efektyviai pašalinti šiltesnį patalpų orą kartu su drėgme per viršutinę orlaidę ir pripildyti patalpą vėsesnio šviežio oro per apatinę orlaidę. Skirtingi oro srautai sklandžiai teka nesusidurdami. Vėdinant per orlaidės, juntama ir patalpos šilumos ekonomija – jos prarandama gerokai mažiau, nei plačiai pravėrus langą.

Kodėl rasoja langai?
Visos plastikinių langų jungtys labai sandarios, todėl užverti jie praleidžia mažai oro. Taigi patalpose (ypač virtuvėje) kaupiasi drėgmė ir koncentruojasi šalčiausiose konstrukcijų vietose: ant stiklo paketų kaip lašeliai ar kondensatas, o per didelius šalčius išilgai aliumininio rėmelio susidaro ledukas. Siekiant to išvengti, būtina mažinti drėgmę – reguliariai vėdinti (šis variantas papildomų išlaidų nereikalauja).

Jei rasojimo problema ypač aktuali, galima įtaisyti vėdinimo sistemą, kondicionierių arba drėgmės rinkimo prietaisus. Patalpoje santykinis drėgnis neturėtų viršyti 30 proc.Tai normalus mikroklimatas žmogui. Norėdami, kad ant vidinio paviršiaus nesikauptų drėgmė, stiklų neuždenkite, tuomet juos pasieks nuo radiatoriaus kylantis šilto oro srautas. Langų gamybai būtinai turi būti naudojami stiklo paketai su mažu šilumos perdavimo koeficientu, padengti šilumą atspindinčia (selektyvine) danga.
Vienintelis būdas apsaugoti langus nuo rasojimo, sienas nuo pelėsių – nuolat keisti orą patalpoje grynesnių. Pašalinti nemalonius kvapus ir drėgmę galima tik vėdinant patalpas. Rekomenduojame tai daryti bent keletą kartų per dieną, plačiai praveriant langus bent kelioms minutėms.

Žmogus, prieš užsisakydamas langus, turi labai daug išmanyti apie kameras, profilius, apkaustus… O juk reikia tiesiog gerų langų. Ir štai -gera žinia: energetinio efektyvumo klasė…

Iš tiesų išsirinkti naujus langus yra gana sudėtinga užduotis, nes objektyvus jų lyginimas pagal įprastus parametrus (kamerų skaičių, plotį, apkaustus, stiklo paketus ir pan.) sunkus dėl pernelyg skirtingų konstrukcijų. Tarkim, medinių ir plastikinių langų tinkamai palyginti beveik neįmanoma dėl skirtingų gamybos ir komplektavimo ypatumų. Laimei, pamažu judame langų žymėjimo energetinio efektyvumo klasėmis linkme. Šiandien toks žymėjimas yra privalomas pažangiausiose valstybėse: Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir kitur. Lietuvoje langų ženklinimas energetinėmis klasėmis nėra privalomas, tačiau mūsų bendrovė savo noru, siekdama padėti klientams teisingai pasirinkti, skatina tai daryti.

plastikiniai-langai

plastikiniai-langai

Langų energetinis efektyvumas žymimas klasėmis pagal abėcėlę, t. y. žemiausias energetinis efektyvumas nurodomas raide G (šių langų šilumos perdavimo koeficientas 1,5 W/m2K), o geriausios energetinės klasės – raide A (šių langų šilumos perdavimo koeficientas 0,9 W/m2K). Žinoma, rinkoje yra ir dar geresnėmis savybėmis pasižyminčių langų. Pavyzdžiui, „TIKS langai” pristatė „idealų langą”, kuris pagal savo rodiklį (0,8 W/m2K) galėtų priklausyti A+ klasei. Naujųjų „ThermoART” ir „EnergyART” modelių langų šilumos perdavimo koeficientas yra tik 0,7 W/m2K, todėl jie galėtų būti priskiriami A++ energetinei klasei.

Skaitytojus domina žiemos sodai. Ar stogas nepraleis lietaus vandens, ar neįlūš nuo sniego ir kaip nuvalyti – juk ilgainiui jis gali priminti pažaliavusį pelkės dugną?.. Gal galite išsklaidyti šiuos nuogąstavimus?

Nors žiemos sodas vis dar laikomas prabangiu statiniu, tačiau vis daugiau žmonių ryžtasi įsirengti šį uždarą gamtos kampelį savo namuose. Ar tai bus stabili ir sandari stiklo konstrukcija, priklauso nuo projektuotojų inžinerinių gebėjimų. Suprojektavus šlaitinį stogą, žiemą nereikės valyti sniego. Net ir darant plokščią ar sutapdintų plokštumų stogą, tačiau naudojant šildomus stiklus, galima išvengti sniego sankaupų.

Žiemos sodai gaminami iš aliumininių arba plastikinių konstrukcijų. Jos leidžia statyti sudėtingesnius žiemos sodus. Plastikinės konstrukcijos yra šiltesnės. Dažni ir kombinuoti variantai. Profesionaliai pastačius žiemos sodą, užtikrinama tinkama drėgmės ir šilumos izoliacija.

Pelijantys, drėkstantys angokraščiai. Kodėl taip yra ir ką daryti?

Pelijantys ir drėkstantys angokraščiai gali būti dviejų problemų pasekmė. Atliekant langų montavimo darbus, jie buvo netinkamai užsandarinti. Dėl šios priežasties angokraščiuose kaupiasi drėgmė, jie peršąla ir pradeda pelyti. Kad taip neįvyktų, reikia pasirinkti tinkamą langų montavimo būdą. Neužtenka pripurkšti montavimo putų. Siekiant maksimalių rezultatų, rekomenduojama tiek viduje, tiek išorėje naudoti difuzines hidroizoliacines sandarinimo juostas. Šios juostos apsaugo an-gokraščius nuo drėgmės ir oro tarpų susidarimo.

Kita galima angokraščių pelijimo priežastis – per didelė drėgmės sankaupa patalpoje. Šiuo atveju rekomenduojame tinkamai vėdinti patalpas, naudoti oro sausintuvus.

Naršant po įmonės interneto svetainę, akys užkliūva už žodžio ekologiškas. Kuo gitie langai ekologiški?

Esame neabejingi ypač opioms aplinkosaugos problemoms, todėl prisidedame prie ekologiškos kultūros kūrimo Lietuvoje. 2006 metais pirmieji pasiūlėme plastikinius langus ir duris be švino stabilizatorių – juos pakeitėme kalciu ir cinku. Gaminant langus iš bešvinių profilių užtikrinamas visiškas produkto ir gamybos atliekų perdirbimas, grąžinant jas kaip žaliavą į gamybos procesą. Be to, plastikiniai langai be švino yra patvaresni ir stabilesni, ilgiau išlieka balti ir blizgūs. „Megrame” klientai, pasirenkantys ekologiškus ir energiškai efektyvius langus, ne tik efektyviai naudoja energetinius išteklius, bet ir prisideda prie energijos taupymo. Pagal Europos Sąjungos direktyvas iki 2015 metų visi plastikiniai profiliai turės būti gaminami nenaudojant švino priedų.

Nuglaistytas, nudažytas angokraštis atrodo labai prastai. Dažai atsilupę, atsiknoję. Kokios čia bėdos?

Kai gerai nežinome situacijos, nustatyti problemos priežastį nelengva. Jei apdailos darbai buvo atliekami laikantis visų technologijos reikalavimų, gali būti, kad angokraščiai peršalo. Problemos sprendimas vienas – papildomas sienų šiltinimas.

Pakeitus langus, temperatūra patalpoje pakyla keliais laipsniais. Praėjus keleriems metams, kartais tenka nusivilti – žiemą pridėjus ranką prie rėmo juntamas šalčio alsavimas. Tada prisimenama, kad montuojant buvo kalbama apie reguliavimą, tepimą.

plastikinis-langasBe abejo, kiekvienas daiktas reikalauja priežiūros. Savo klientus informuojame, kad su dokumentų paketu jie gauna instrukciją, kurioje išsamiai aprašyta, kaip reikia rūpintis langais. Naujai sumontuoti langai šeimininkams atiduodami sureguliuoti. Bėgant laikui, dėvintis varstymo mechanizmams, langai gali tapti nesandarūs, ypač žiemą jaučiamas į kambarį besiveržiantis šaltukas. Auksinių rankų meistrai langus reguliuoja patys, o kiti kviečiasi specialistus.

„Megrame” specialistai, turintys ilgametę darbo patirtį, mielai pagelbėtų ne tik savo klientams, bet ir žmonėms, įsigijusiems kitų įmonių langus. Rekomenduojama bent kartą metuose judančias varstymo mechanizmų dalis sutepti mašinine alyva, o valant stiklus nepamiršti pašalinti susikaupusių nešvarumų ir nuo rėmų.

Vienos įmonės siūlo 5 metų garantiją, o kitos teigia, kad langai tarnaus 10 metų. Kai perki, atrodo, kad laiko tarpas labai ilgas. Bet tie metai netrunka prabėgti… Kas paskui? Su kokiomis problemomis susiduriama eksploatuojant langus?

Įmonė „Megrame” pagamintiems ir sumontuotiems plastikiniams langams suteikia 5 metų garantinį aptarnavimą, per kurį juos reguliuoja nemokamai. Kai garantinis laikotarpis pasibaigia, dažniausiai prašoma pareguliuoti langus, pakeisti sandarinimo tarpines. Atsitikus nelaimei – sudaužius stiklo paketus, keičiame ir juos.

Jeigu langais rūpinasi ne tik juos pagaminusi ir pardavusi įmonė, bet ir šeimininkai, jie puikiai tarnauja daug metų.

Šaltinis: Plastikiniai Langai