Daržininko darbai liepos mėnesį

Lapkotiniai salierai. Juos būtina ne tik laistyti ir purenti dirvą, bet ir tręšti. Auginant šios rūšies daržoves, svarbiausioji augalo dalis yra lapkočiai. Kad jie intensyviai augtų, patartina augalus tręšti daug azoto turinčiais mineralinių trąšų mišiniais. | mažiau azoto turinčius mišinius reikia įmaišyti grynų azoto trąšų. Tręšiama kas dvi savaitės. Kol augalai dar neužaugo tarpueilių, beriamos sausos trąšos, saugant kad jos nepatektų ant lapų. Po to laistoma. Kiekvieną kartą į 1 m2 beriama apie 20 g sausų trąšų arba laistoma 0,2 % minėtų trąšų tirpalu.

Žiediniai kopūstai. Paskutinė liepos dekada yra galutinis terminas; sodinti vėlyvuosius žiedinius kopūstus. Sodinami birželio mėnesio sėjos pačių išauginti daigai. Daigynas vieną dieną prieš daigų rovimą gausiai paliejamas, kad apie augalo šaknis geriau laikytųsi žemės.
Pasodinus daigą, žemė iš visų pusių apie augalą gerai apspaudžiama, daigeliai palaistomi. Jei dirvą mulčiuosite, liekite tik tada, kai uždėsite mulčią. Šiuo atveju laistoma visa lysvė laistytuvu.
Liepos mėnesį baigiantys brandinti galvutes žiediniai kopūstai 2 savaites prieš derliaus nuėmimą dar kartą tfęšiami. Geriausia laistyti 0,3 % daug azoto turinčiu mineralinių trąšų mišinio tirpalu.

Agurkai. Svarbiausi agurkų priežiūros darbai liepos mėnesį yra tręšimas ir laistymas. Purendami dirvą kauptuku, būkite atsargūs, nes agurkų šaknys yra labai negiliai.
Kuo anksičiau nuskinami pirmieji agurkų vaisiai, tuo greičiau formuojasi kiti. Palikus per ilgai nenuskintus vaisius, gali atsitikti taip, kad dalis užmegztų vaisių neišauga. Todėl nepatartina palikti ant kiekvieno augalo sėklinių agurkų. Juo galima auginti ant vieno ar kelių augalų.

Negalima agurkų traukti nuo virkščios, geriausia juos nupjauti peiliu. Traukiant vaisių nuo virkščios, dažniausiai pažeidžiamas stiebas, dėl to vėliau gali žūti visas augalas.
Morkos. Liepos pradžioje galima dar sėti ankstyvąsias morkas. Šičii sėjai tinka trumpos ir vidutinio ilgumo morkų veislės. Nuo sudygimo iki derliaus, atsižvelgiant į veislę, praeina 75-95 dienos. Derlius imamas spalio mėnesį.

Gegužės mėnesį ir vėliau pasėtas morkas rudens ir žiemos vartojimui kartą per savaitę liepos mėnesį reikia patręšti mineralinėmis trąšomis. Azoto trąšas galima vartoti tik labai saikingai. Per daug azoto gavusios morkos blogai laikosi, kaupuose pūva. Reikalingiausias morkoms kalis. Todėl vartojamas mažai azoto, bet daug kalio turintis mineralinių trąšų mišinys. Paruoštu 0,2 % trąšų tirpalu laistoma visa morkų lysvė, po to augalai apliejami švariu vandeniu.

Šaltinis: Daržininko darbai liepos mėnesį

Žymės: