gėlininko darbai vasario mėnesį

• Kiekvieną šiltesnę dieną vėdinkite patalpas, kur sudėti gėlių šakniagumbiai ir gumbasvogūniai (kardeliai, jurginai), tikrinkite, kaip jie laikosi. Jurginų šakniagumbiai prastai laikosi, kai patalpoje per daug drėgnas oras. Kardelius irgi reikia tikrinti, ar nėra pažeistų puvinio.
• Jei dirva atšilo, jau vasario (kovo) mėnesį reikia paruošti vietą, kurioje sodinsite dekoratyvinius medžius ir krūmus. Pakanka perkasti dirvą per du kastuvo gylius.
Jei ruošiatės sodinti krūmų grupę, geriausiai būtų giliai perkasti visą reikalingą plotą. [ viršutinį dirvos sluoksnį kastuvo gylyje įmaišykite durpių arba perpuvusio
mėšlo.
Visžalius medžius ir krūmus, taip pat kitus daugiamečius    augalus vasario mėnesį, kai stipriai šąla, reikia apsaugoti
tiesioginių saulės spindulių. Jei vasario (kovo) mėnesį žemė vis dar įšalusi, augalai negali paimti iš dirvos vandens. Todėl jie gali išdžiūti, nes, kai saulė šildo, augalo lapai (spygliai) išgarina daug daugiau drėgmės, negu gali paimti šaknys. Apsaugai galima pakabinti seną paklodę ar kitą pavėsį sudarančią medžiagą.
• Kai šiltas sausas oras, pradėkite lieti visžalius augalus. Tai svarbu, jei žiemą iškrito labai nedaug kritulių. Prieš laistymą gerai supurenkite dirvą apie augalus, kad žemė
gerai sugertų vandenį. Po to dirvą mulčiuokite durpėmis ar perpuvusiu mėšlu, jei šito nepadarėte iš rudens.

Gyvatvorė pavasarį gerai augs, jei nukirpsite ją vėliausiai vasario (kovo) pabaigoje. Pirmiausia karpomos ligustro, paprastojo skroblo ir gudobelės gyvatvorės. Forzitijų ir japoninio svarainio sveikos, nepašalusios, tankios gyvatvorės karpomos, kai augalai baigia žydėti.
• Vasario pabaigoje alpinariume ir daugiamečiame gėlyne sužydi pirmosios gėlės, kaip pavasarinis erantis (Eranthis hyemalis). Todėl reikia pasirūpinti, kad jiems niekas nekliudytų prasikalti. Pašalinkite eglišakes ir vėjo supūstus lapus. Eglišakių nenuneškite toli, jų dar gali prireikti, jei užeitų dideli šalčiai.
• Jei dirva nepašalusi, vasario (kovo) mėnesį dar galima sodinti tulpių svogūnėlius. Svarbu, kad svogūnai būtų gerai išsilaikę. Sodindami svogūno stipriai nespauskite į žemę, kad nepažeistumėte besiformuojančių šaknelių ir stiebelio.
• Jeigu iš rudenio pasiruošėte poskiepių, galite pradėti skiepyti rožes. Poskiepiai iš rūsio sunešami į šiltnamį ir sudedami į drėgnas pjuvenas po stelažais. Po 3-4 savaičių iš pjuvenų išimami ir pradedami skiepyti. Skiepijama kambario temperatūros patalpoje. Įskiepyti kereliai išnešami j 20° šilumos patalpą ir laikomi drėgnose pjuvenose. Po 12-15 dienų įskiepiai prigyja ir pradeda augti. Ūgliams išaugus iki 3-5 cm, persodinama į vazonėlį.

Šaltinis: gėlininko darbai vasario mėnesį

Žymės: