Ką daryti įsisiurbus erkei

Vos pastebėjus įsisiurbusią erkę, ją reikia tuoj pat ištraukti. Nors erkinio encefalito virusą erkės perduoda iškart įsisiurbusios su pirmosiomis seilėmis, tai gali apsaugoti nuo Laimo ligos. Mat šios ligos sukėlėjai yra erkių žarnyne ir dažniausiai į žmogaus organizmą patenka ne iš karto (maždaug per 48 valandas).
Prieš traukiant nereikia erkės niekuo tepti ar dezinfekuoti (nei spiritu, nei riebalais). Suėmę pincetu kuo arčiau galvos, staigiu trūktelėjimu ją ištraukite (nesukiokite nei pagal laikrodžio rodyklę, nei prieš ją, nes dalis gali nutrūkti ir likti odoje). Tą vietą dezinfekuokite spiritiniu tirpalu arba nuplaukite vandeniu su muilu. Jeigu traukiant liko erkės galvutės dalelė, nepanikuokite – svetimkūnis pats iškris. Ištraukus erkę, ta vieta gali niežėti ir parausti. Pasikonsultuokite su šeimos gydytoju.
Anot specialistų, nėra jokio reikalo vežti erkės tirti, ar ši neužkrėsta erkinio encefalito virusu. Tokie tyrimai Lietuvoje neatliekami, nebent moksliniais tikslais laboratorijose. Taigi toks tyrimas bus brangus, ilgai truks. Bet kokiu atveju lieka neaišku, ar serganti erkė užkrėtė žmogų, reikia stebėti, ar nepasireiškia

ligos simptomų. Juolab kad nuo erkinio encefalito nėra vaistų, tik tuščiai išmesite pinigus. Įsisiurbus erkei, net greitesnio veikimo vakcina nuo erkinio encefalito jau nepadės, bet tai bus apsauga ateičiai. Kartą persirgus erkiniu encefalitu, imunitetas įgyjamas visam gyvenimui.

Šaltinis: Ką daryti įsisiurbus erkei