Kosulio Gydymas

Anot gydytojų, kosulys gali būti daugelio ligų simptomas. Ilgai trunkantis kasdienis kosulys rodo, kad organizme yra sutrikimų. Jį gali sukelti bronchitas, plaučių uždegimas, sinusitas, užsitęsusi sloga ir kitos kvėpavimo takų ligos. Momentinį kosulį provokuoja tabako dūmai, užterštas ar šaltas oras ir kt. Kosulys – gynybinis refleksas, siekiantis pašalinti iš kvėpavimo takų skreplius, dūmus, dulkes, svetimkūnius. Dažniausiai kosulys atsiranda dėl peršalimo. Pagal kosulį galima spręsti, ar visiškai pasveikote. Jeigu tebekosite, tai – ženklas, kad liga nėra iki galo išgydyta. Reikėtų neiti į lauką, tęsti gydymą. Kosulį lengvina skysčiai – per dieną reikia išgerti apie 1-1,5 I, įskaitant vandenį, vaistažolių arbatą ir kt.

Dangerous SymptomsPersirgus kvėpavimo takų ligomis, kosulys ypač ilgai nepraeina rūkoriams (jie lėčiau sveiksta). Draskantis spazminis ir sausas kosulys būdingas sergant astma, gilus drėgnas kosulys su skrepliais, skausmas kosint, girdimas švokštimas ar švilpimas rodo rimtą viršutinių kvėpavimo takų ligą (sinusitą, bronchitą, plaučių uždegimą). Nuolatinis kosčiojimas ir krenkštimas gali būti ir psichosomatinės kilmės (dėl sutrikusios nervų sistemos, patyrus stresą, esant tikui ir kt.).

Su džok – taškinis plaštakų ir pėdų masažas, veiksmingas gydant įvairias ligas, kosulį – taip pat. Jei kosėjate, kuo dažniau masažuokite specialiu dygliuotu masažuokliu pirmąjį ir antrąjį pirštų narelius (nuo viršaus). Jei sergate tracheitu, bronchitu, plaučių uždegimu, kuo dažniau stiprokai spaudykite su grikio sėkla viduriniuosius pirštų narelius, taip pat ties nykščių pagrindais esančias pagalvėles (jose yra plaučius atitinkantys biologiškai aktyvūs taškai). Jei peršalote, skauda gerklę, kosulys kutena gleivinę, užkimote, sergate angina, uždėkite ant pleistro po kelis karčiuosius pipirus ir užkli-
juokite ant biologiškai aktyvių taškų, esančių ant kiekvieno piršto pirmojo narelio raukšlelės. Gerklės taškus kuo dažniau spaudykite apie 1-5 minutes su pertraukomis. Kuo daugiau taškų spaudysite, tuo greičiau pajusite pagerėjimą. Taškai sergant būna skausmingi. Tai -ženklas, kad tas organas negaluoja. Kai taškas taps mažiau skausmingas, vadinasi, sveikstate.

Užsitęsęs kosulys gali būti bronchų ir plaučių ligų simptomas. Būtina pulmonologo apžiūra. Pastaruoju metu daugėja tuberkuliozės atvejų ir kt. Taip pat reikėtų atlikti kraujo tyrimus. Kartais bendras kraujo tyrimas nerodo, kad yra uždegimas, tad tikslinga atlikti CRB tyrimą (reaktyvinio baltymo kiekį kraujyje), kuris geriausiai parodo organizme vykstančius uždegiminius procesus.
Vaikams kosulys dažniausiai užsitęsia dėl lėtinio bronchito. Taip pat kosulį gali provokuoti alerginės ligos. Suaugusiesiems nuolatinis kosulys gali atsirasti dėl lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (ypač rūkoriams), kuri pasireiškia bronchų susiaurėjimu. Kosulį veiksmingai gydo vaistažolių mišinių arbatos: pušų pumpurų, gluosnių žievių, juodauogių šeivamedžių, šalpusnių, raudonėlių. Jei kosulys sausas, reikėtų vartoti gleives skystinančią arbatą: šalpusnių, saldymedžių, čiobrelių, anyžių, pankolių, raktažolių, gebenių ir kt. Su kosuliu reikia kovoti kompleksiškai: gerti arbatos, mirkyti kojas, tepti krūtinę ir pėdas augaliniais eteriniais balzamais („Resorban”, „Eucabal” ir kt.), vartoti homeopatinių vaistų. Svarbu ir visavertė mityba.

Veiksminga skalauti gerklę česnakų antpilu, vartoti bičių produktų. Nuo kosulio gelbsti ir bulvių kompresai. Sutrinkite kelias su lupenomis virtas bulves, šilta košele aptepkite gerklę ir krūtinę, uždėkite polietileno maišelį ir šiltai apriškite.

Jeigu iki galo neišsigydę einame į darbą ar mokyklą, po savaitės ar dviejų vėl į patalą paguldo ta pati infekcija, nes imunitetas nespėja jai įgyti atsparumo. Todėl daugelis žmonių skundžiasi, kad serga ir serga.Jeigu kosulys vargina ilgesnį laiką, ypač užsitęsia po ligos, būtina kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti jo priežastis. Reikia atlikti kraujo, plaučių ir kitus tyrimus (skiria šeimos gydytojas). Kosulys gali būti įvairių kvėpavimo takų ligų simptomas, pavyzdžiui, sinusito. Kosulį gali sukelti ir kai kurie vaistai. Jį gali paskatinti ir kitos ligos, pavyzdžiui, gastroezofaginis refliuk-sas. Tokiais atvejais vaistai nuo kosulio nepadeda.

Jei kamuoja kosulys dėl peršalimo, pirmiausia reikėtų nustatyti, koks jis – drėgnas ar sausas, rytinis ar naktinis, sunkiai atsikosėja-te ar lengvai. Dažniausiai peršalus kosulys būna sausas ir dirginantis kvėpavimo takus, o po kelių dienų tampa drėgnas.

Jeigu sunku atsikosėti (esant drėgnam kosuliui), tinka kosulį lengvinantys, gleives skystinantys vaistai („Gelomyrtol forte”, „Sinupret”, „Hedelix”, „Stodal” ir kt.). Patartina iš pradžių vartoti augalinius, homeopatinius preparatus. Prieš pirkdami pasikonsultuokite su gydytoju ar vaistininku.

Vartojant atsikosėjimą lengvinančius vaistus, kosulys dažnai paūmėja. Dėl to nerimauti nereikia, nes tai – apsauginis refleksas, ženklas, kad organizmas šalina suskystėjusias gleives. Drėgno kosulio slopinti nereikia, nes jis naudingas. Sausas, draskantis ir gleivinę dirginantis kosulys yra nenaudingas, o neretai ir žalingas, todėl tam tikrais atvejais jį reikia slopinti, ypač kai trukdo užmigti. Atsikosėjimą lengvina ir pėdų vonelės, kvėpavimas garais su eteriniais aliejais ir kt.

Šaltinis: Kosulio Gydymas