Nuovargis: Pasisemkime Energijos

Early to Rise, Early to BedŽiemą, kai didžiąją dienos dalį praleidžiame patalpose, sulėtėja visos organizmo funkcijos ir jaučiasi nuovargis. Be šviesos vysta ne tik gėlės – deguonis lėčiau įsiskverbia ir į žmogaus kraują, mažiau jo patenka į ląsteles. Trūksta oro. Norėdama greičiau atsigauti, gaudyk kiekvieną saulės spindulį. Jei griežtos darbo valandos neleidžia išeiti į lauką, bent kelis kartus per dieną prieik prie praverto lango ir leisk į tave plūsti saulės šviesai, užliejančiai visą kūną. Giliai kvėpuok ir stenkis pajusti, kaip šiluma skverbiasi į kiekvieną kūno ląstelę. Tokios atokvėpio valandėlės ne mažiau veiksmingos negu pasivaikščiojimas pava-sarėjančiomis gatvėmis. Būtų dar geriau, jei saulėtą dieną rastum laiko pasivaikščioti miške ar parke. Grynas oras ir saulės spinduliai gerina vitamino D sintezę, kalcio ir fosforo pasisavinimą. Beje, nepamiršk, kad pavasario saulė labai aktyvi, todėl pirkdama naują dieninį kremą ar lūpų pieštuką rinkis su apsauginiu saulės filtru.

Tik pabudusi atsistok prie plačiai atverto lango, atsipalaiduok ir giliai pakvėpuok. Kiekvieną rytą pamasažuok visą kūną sausu šiurkščiu šepečiu (visada širdies link). Paskui palįsk po dušu, kaitaliodama šilto ir šalto vandens sroves. Tai gerina kraujotaką ir geriau nei stipri kava padeda pasiruošti dienos darbams. Nelšeikvok savo energijos jau pirmosiomis dienos valandomis: rytą per daug meditationaktyviai nesportuok, nevalgyk sunkiai virškinamo maisto, nesusibark su namiškiais dar per pusryčius. Nevilkėk labai aptemptų drabužių, kurie trukdo laisvai kvėpuoti – dėl deguonies trūkumo greičiau pavargsi.

Pokaičio miegas
Jei gali, dieną truputį nusnūsk. Turbūt pati pastebėjai, kad trumpas pokaičio miegas duoda daug energijos. Jeigu visą dieną praleidi darbe, pajutusi snaudulį atsitrauk nuo darbo: atidaryk langą, kelis kartus giliai įkvėpk, pasirąžyk, pasimasažuok sprandą ir pečius, ką nors sukrimsk. Tai nebus tuščiai praleistas laikas – net po trumputės pertraukėles pasijusi atsigavusi ir dirbsi dukart greičiau. Tačiau atkreipk dėmesį – nusnūsti rekomenduojama dieną, o ne į pavakarę. Jei numigsi po 16 val., gali sutrikti nakties miegas.

Pasigamink energijos gėrimo
Jei jauti nuolatinį nuovargį, dažnai būni mieguista, išbandyk nesunkiai paruošiamo ir visiškai nekenksmingo energijos gėrimo poveikį. Stiklinėje karštos kmynų arbatos ištirpink šaukštą medaus ir kas vakarą prieš miegą išgerk. Gliukozė, fruktozė, sacharozė, kurių gausu meduje, per naktį organizme virsta glikogenu – visų ląstelių (ir smegenų) maistu. Kmynuose esančios veikliosios medžiagos labai gerai atpalaiduoja lygiuosius raumenis, todėl rytą jautiesi itin puikiai pailsėjusi. Oh, It´s YOU AgainKmynų arbatos su medumi gerk dvi savaites, paskui f padaryk savaitės pertrauką. Pagerėjimą turėtum pajusti jau po 4-5 dienų.

Gerk daugiau nei paprastai
Vandens stygius – gana dažna pavasarinio vangumo priežastis. Kai trūksta skysčių, lėtėja organizmo medžiagų apykaita, silpsta atsparumas infekcijoms. Pasak sveikos mitybos specialistų, negalima pasikliauti vien troškuliu. Norėdama puikiai lazy leojaustis, ypač pavasarį, per dieną išgerk 2-2,5 I vandens. Gurkšnok silpnai mineralizuoto ar geriamojo vandens (mineraliniu piktnaudžiauti nepatartinai). Tinka ir žalioji arbata, perpus su vandeniu skiestos sultys (geriau šviežiai spaustos).

Vietoj kavos -rankų vonelės
Jei jautiesi vangi, esi pavargusi, neskubėk gerti kavos, energinių gėrimų ar vaistų. Verčiau panardink rankas iki alkūnių į šaltą vandenį. Šią procedūrą gali daryti daug kartų per dieną.

Šaltinis: Nuovargis: Pasisemkime Energijos

Žymės: