Organizmo Valymas

Po švenčių labai sveika profilaktiškai išvalyti organizmą. Ir nereikia griebtis drastiškų žarnyno valymo procedūrų ar mėnesį badauti. Yra daug paprastesnių, bet veiksmingų būdų.

Kai organizmas užsiteršęs toksinais, lėtėja medžiagų apykaita,  didėja kūno svoris, prasčiau pasisavinami vitaminai ir mineralai. Be to, kaupiasi cholesterolis, net jei nevalgote riebiai ar saldžiai, trinka virškinimas, atsiranda kitų negalavimų. Specialistų teigimu, už organizmo švarą tiesiogiai atsakingas žarnynas, taip pat kepenys, inkstai ir limfinė sistema. Kai jie užsiteršę, prastai funkcionuoja, ir tik laiko klausimas, kada vienaip ar kitaip sutriks sveikata. Toksinų kaupiasi dėl nesveikos mitybos, žalingų įpročių, persivalgymo, piktnaudžiavimo cheminiais vaistais, užteršto oro, maiste esančių konservantų, chemikalų, Jų perteklius organizme didina širdies ir kraujagyslių, sąnarių ligų bei vėžio riziką.

Smile at a strangerYra daugybė organizmo valymo ir toksinų šalinimo būdų. Geriausių rezultatų pasieksite taikydami kelis metodus, tarkim, laikydamasi valomosios dietos ar iškrovos dienos kartą per savaite vartodami toksinus šalinančių augalinių preparatų. Veiksmingi ir vandens procedūros, masažas, garinimasis pirtyje.

Kasdien mankštinkitės

Galima išvardyti šimtus teiginių, kuo naudingas sportas. Jis gerina širdies ir kraujagyslių, skydliaukės ir lytinių hormonų bei plaučių veiklą. Kai organizmas gauna daugiau deguonies, spartėja medžiagų apykaita. Sportas – puiki profilaktikos priemonė ir nuo cukrinio diabeto, o kasdienė rytinė mankšta stiprina raumenis, kaulus ir raiščius, todėl mažėja tikimybė susirgti osteoporoze ir osteochondroze.

Jei darysite mankštą bent po pusvalandį, mažiau kaupsis druskų ir šlakų. Svarbiausia – mažai judant organizmas lėčiau šalina medžiagų apykaitos liekanas, dėl to greičiau užsiteršia organizmas, lėtėja medžiagų apykaita ir auga svoris. Žmones, kurie kiaurą dieną kiurkso ant sofutės ar prie darbo stalo, gali ištikti hipokinezė (sumažėjęs gebėjimas judėti). Ilgainiui ima glėbti raumenys, tampa sunku atlikti elementarius veiksmus: užlipus laiptais ar nešant sunkesnį krepšį, ima dusinti, svaigti galva, darosi silpna. Be to, ištirta, kad sumažėjęs gebėjimas judėti yra rimtų lėtinių ligų priežastis.

Sunku prisiversti daugiau judėti? Prievarta nieko daryti ir nereikia. Nebūtina bėgioti vakarais ar prakai tuoti sporto salėje, jei to nenorite. Pasirinkite tokj aktyvų laisvalaikj, kuris būtų malonus: šokite, žaiskite krepšinį, minkite dviračio pedalus, plaukiokite baseine, vaikščiokite ar pabėgiokite gryname ore.

Darykite iškrovos dieną

Profilaktiškai kelissyk per metus naudinga ne tik pasninkauti, bet ir kartą per savaitę daryti iškrovos dieną. Tuo metu organizmas pailsi, išsivalo, pagerėja visos jo funkcijos. Pasak gydytojos dietologės Eglės Kliukaitės, organizmui valyti, t. y. iškrovos dienai, labai tinka šviežiai spaustos sultys. Rytą išgerta stiklinė sulčių ne tik suteikia vitaminų, energijos, bet ir suaktyvina organizmo valymąsi: greitina kraujo ir limfos tekėjimą, gleivių, šlapimo ir prakaito išsiskyrimą. Be to, natūraliai stiprina imuninę sistemą, saugo nuo laisvųjų radikalų.

Po iškrovos dienos, jei dažnai trinka virškinimas, norite pagreitinti medžiagų apykaitą, specialistai pataria į valgiaraštį įtraukti aštrių ar kartaus skonio produktų (svogūnų, ridikų, pipirų, aitriosiosios paprikos, krienų, česnakų, garstyčių, imbierų ir kt.). Toks maistas skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, gerina virškinimą, kraujotaką, greitina gleivių ir toksinų šalinimą iš organizmo, šiek tiek skystina kraują, naikina blogąsias bakterijas. Be to, dėl organizmą sausinančių savybių kartus skonis neleidžia kauptis riebalams.

Per iškrovos dieną nieko nevalgykite, gerkite vien šviežiai spaustas ir vandeniu skiestas sultis, gryną vandenį ir valomąjį poveikį turinčių vaistažolių arbatų (kiaulpienių, gysločių, beržų lapų, erškėtuogių ir kt.).

Lepinkitės vandens procedūromis

Jeigu dar neužsigrūdinote, metas pradėti. Mokslininkų tyrimais nustatyta, kad šaltas ir kontrastinis dušas ne tik greitina medžiagų apykaitą, skatina toksinų šalinimą iš organizmo, bet ir padeda lieknėti. Ištirta, kad šaltis turi savybę tirpdyti riebalus, todėl labai veiksmingas šaltas dušas ar apsiliejimas lediniu vandeniu išbėgus iš pirties.Red Red Pepper

Įkaitęs organizmas, paveiktas šalčio, yra priverstas išskirti nemažai šilumos. Tokiu būdu staiga paspartėja ląstelių medžiagų apykaita, suintensyvėja termogenezė, nes organizmas stengiasi palaikyti normalią kūno temperatūrą. Atminkite: kuo kūnas prieš tai buvo labiau įkaitęs (saunoje, karštoje vonioje ir pan.) ir kuo šaltesnis vanduo, kuriuo ap-siliejama, tuo stipriau tirpinami riebalai.

Nors pirties mėgėjai išprakaituoja tik vandenį, netgi keletą valandų ar net dienų po šios procedūros energijai atgauti organizmas sudegina daugiau riebalų (trigliceridų). Pirtis, apsiliejimai šaltu vandeniu yra veiksmingas ne tik lieknėjimo, bet ir toksinų šalinimo būdas, nes per atsivėrusias odos poras išsivalo dalis susikaupusių nuodingųjų medžiagų. Šį procesą skatina ir sveika mityba – valgykite daugiau vaisių, daržovių ir kuo mažiau termiškai apdorotų produktų, venkite mėsos.

Pasak specialistų, idealiausia dusyk per dieną palįsti po kontrastiniu dušu, o kartą per savaitę apsilankyti pirtyje. O jeigu dar gerai išsivanosite vanta, intensyviau bus šalinamos nuodingosios medžiagos ir pasieksite geresnių rezultatų. Be to, karšta pirtis naikina virusus, bakterijas – aktualu siautėjant gripo virusams ir kitoms infekcijoms.

DĖMESIO! Norint išvalyti organizmą kaitinantis pirtyje, patartina gerti kuo daugiau organizmą valančių vaistažolių arbatos. Jeigu norite, kad kristų svoris, skysčius ribokite.

Į pirtį negalima eiti sergant epilepsija, širdies ir psichikos ligomis, atvira tuberkulioze, turint labai didelj kraujospūdį ir kt. Prieš tai būtina pasitarti su gydytoju.

Kepenų valymas

Natūraliosios medicinos žinovai teigia, kad kepenys yra pagrindinis mūsų organizmo filtras. Jeigu jos prastai funkcionuoja, organizme cirkuliuoja užterštas kraujas, jis prasčiau aprūpinamas maisto medžiagomis, kaupiasi nuodingųjų medžiagų.

Kad apsunkusi kepenų veikla, išduoda laisvi viduriai, kylantys spuogai ir kt. (sutrikus tulžies veiklai, viduriai, priešingai, būna užkietėję). Tokiu atveju naudinga kuri laiką atsisakyti mėsos, sunkaus ir nesveiko maisto, taip pat pavartoti ne tik kepenų, bet ir tulžies veiklą gerinančios vaistažolių arbatos.

Kepenis valo margalapių margainių sėklos, ugniažolės, smiltyniniai šlamučiai, trūkažolės, varpučių šaknys, takažolės, dilgėlių lapai. Taip pat pipirmėtės, jonažolės ir kt. Arbatžolių mišinius reikėtų gerti po pusę stiklinės kelis kartus per dieną prieš valgį keletą mėnesių (po trijų savaičių būtina daryti 7 dienų pertrauką). Geriausiai veikla individualiai parinkti mišiniai, nes jų skiriama atsižvelgiant ir į kitus negalavimus.

Solitary CherryKepenis valo ir toks mišinys: šaukštas medaus. 4 griežinėliai smulkintos citrinos, tarkuotos imbiero šaknies, žiupsnis kario. Vartokite dusyk per dieną prieš valgį. Organizmą valo ir kepenų veiklą gerina ugniažolės (po žieduką įmeskite gerdami bet kokią arbatą) ir kraujažolės (į arbatą ¡meskite po 3-5 žiedlapius).

Kepenų ir inkstų funkcijai gerinti sumaišykite po 5-10 g beržų lapų, varnalėšų ir bruknių. Šaukštą mišinio užplikykite termose 250 ml vandens. Gerkite trissyk per dieną pusvalandį prieš valgį.

Gerkite pakankamai vandens

Norintiesiems patobulinti kūno formas ir išsaugoti švarų organizmą reikėtų gauti pakankamai vandens ir į valgiaraštį įtraukti vandeningų, t. y. turinčių daug vandens, produktų. Vanduo šalina iš organizmo nuodingąsias medžiagas, valo žarnyną, kraują, toksinus. Be jo ląstelės negali pasisavinti aminorūgščių ir kitų maisto medžiagų, kurios reikalingos, kad vyktų normali medžiagų apykaita.

Netekę 12-20 procentų vandens (mūsų organizme jo yra apie 70-80 proc.), mirtume apsinuodiję savo paties organizmo apykaitos produktais. Pagal sveikos mitybos rekomendacijas, vidutinė dienos norma – 8 stiklinės vandens. Daugiau jo reikia tiems, kurie gausiai prakaituoja, aktyviai sportuoja, serga tulžies pūslės, kepenų ligomis, mėgsta valgyti riebiai ir sūriai, dažnai patiria stresą, per iškrovos dieną. Taip pat tiems, kuriuos vargina užkietėję viduriai.

Vertėtų žinoti, kad dalį vandens gauname su maistu: piene jo yra apie 90 proc., vaisiuose ir uogose – iki 85 proc., mėsoje – apie 70 proc., duonoje – apie 35 proc. Jeigu duonos riekelę aptepsite grūdėtąja varške (joje yra apie 80 proc. skysčių), pagardinsite griežinėliu rauginto agurko, į organizmą pateks net aštuntadalis litro vandens. Tada nereikės per prievartą gerti nuolat peršamų iki trijų litrų vandens per dieną.

DEMESIO! Kad organizmui stinga skysčių ir jis yra užsiteršęs išduoda patamsėjęs ir aitraus kvapo šlapimas. Jei pakanka vandens, šlapimas būna šviesiai gelsvas ar net bespalvis bei bekvapis (nebent vartojate tam tikrus vaistus, vitaminus ar aitrius maisto produktus).

Šaltinis: Organizmo Valymas