Akinių Priežiūra ir Valymas

■    Akinių lęšiams (stiklams) valyti rekomenduojama naudoti specialiai tam skirtą skystį (yra ir purškiamų), kurių būna optikos parduotuvėse. Šios priemonės gerai nuvalo ne tik riebaluotų pirštų dėmes, bet ir kitus nešvarumus, nepažeisdamos stiklo paviršiaus, be to, pasižymi antistatinėmis savybėmis.

akiniai■    Kad nesugadintum akinių stiklo, reikia ir geros šluostės, pageidautina mikropluošto, itin minkštos. Tokia nebraižo, gerai išvalo ir nepalieka dryžių. Turėkite ją visada su savimi, kad prireikus iš karto galėtumėte išsitraukti. Nuvalę akinius, šluostę išpurtykite (ji sugeria dulkes) ir įdėkite į kokį dėklą, kad rankinėje ar kišenėje neišsiteptų. Niekada akinių stiklams valyti nenaudokite kitų audinių: rankšluosčio kraštelio ar nosinės. Net jei šios medžiagos ir atrodo minkštos, valydamos gali stikle palikti mažyčių įbrėžimų, o akinių lęšiams su ultravioletiniu filtru jos gali būti apskritai pražūtingos.

■ Dauguma optikos parduotuvių kartu su akiniais siūlo ir vienkartinių valymui skirtų servetėlių. Jos pagamintos iš itin minkšto pluošto, kuris ne tik nepažeidžia stiklo, bet ir išvalo nešvarumus net iš mažiausių įbrėžimų. Servetėlės būna sumirkytos spirito tirpalu, kuris greitai nuvalo stiklo paviršių, nepalikdamas dryžių. Be to, servetėlės pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl puikiai pravers ir kitais atvejais.

■    Šiltas muiluotas vanduo – puiki priemonė šalinti nešvarumams nuo stiklų ir rėmelių. Patariama naudoti skystą prausiamąją priemonę (šampūną, dušo gelį), puikiai tiks ir skystis indams plauti, kadangi jis gerai tirpsta, be to, apsaugo akiniu remeliaistiklus nuo rasojimo. Išplakite truputį priemonės vandenyje ir minkšta šluoste uždėkite susidariusių putų ant stiklų iš abiejų pusių. Rekomenduojama valyti šluoste švelniai braukiant iš vieno šono į kitą, o ne sukti ratus. Sunkiai pasiekiamos akinių vietos išvalomos ausų krapštukais (su vata). Tuomet akinius reikėtų nuplauti po tekančiu vandeniu ir nušluostyti sausa minkšta servetėle.

•    Užsidėdami arba nusiimdami akinius prilaikykite rankomis už abiejų kojelių.

•    Nusiėmę akinius, niekada jų nedėkite lęšiais žemyn -subraižysite. Geriausia iš karto dėti į dėklą.

•    Saugokite savo akinius nuo tiesioginių saulės spindulių ir didelio karščio (pvz., nelaikykite šalia radiatoriaus, šildytuvo).

Ypač jei rėmelis – plastiko.

•    Saugokite savo akinius nuo bet kokių cheminių medžiagų, dažų, lako.

•   optika vizija Akinius naudokite tik pagal paskirtį, nedėkite ant galvos kaip lankelio plaukams prilaikyti – sugadinsite rėmelius (lęšiai gali tapti nebesimetriški, o tai gadina regėjimą).

•    Žiemą, kad akinių lęšiai nerasotų, naudokite specialią priemonę nuo rasojimo-to-kios galite įsigyti optikoje.

•    Jei akinių lęšiuose atsirado įbrėžimų, lęšius būtina pakeisti, kitaip pakenksite regėjimui.

Šaltinis: Akinių Priežiūra ir Valymas