Aviena. Avienos patiekalai.

Grazing lambPopuliariausia mėsa Pietų ir Pietryčių šalyse. Ten iš jos kepami šašlykai ir gaminama gausybė kitų patiekalų. Lietuvoje aviena nuo seno yra tik sezoninis patiekalas, mat geriausia mėsa būna žiemą. Aviena savo maistinėmis savybėmis artima jautienai. Geriausia mėsa- maždaug dvejų metų avies. Jaunų gyvulių mėsa skaisčiai raudona, o lajus – šviesiai rausvas. Kuo senesnė avis, tuo jos mėsa tamsesnė. Seno gyvulio ji būna net ruda, mėsa turi ryškų lajaus kvapą.

Kaip gaminti

Avienos nugarinę ir šlaunis galėtumėte kepti tiek įprastais būdais, tiek ant žarijų – bus nuostabiai skani. Mentę ir krūtinėlę geriausiai troškinti ir virti, o iš kaklo, galvos, kojų virkite sriubas, gaminkite šaltieną.
Patarimai. Prieš gamindama avienos valgius mėsą marinuokite -bus skanesnė, o verdama ir kepama greičiau suminkštės. Labai skani būna išrūgose arba rūgpienyje marinuota aviena. Jeigu norite, kad verdama aviena būtų sultinga, dėkite ją į šaltą vandenį, užvirinkite ant kaitrios ugnies, nugraibykite putas ir toliau virkite ant mažos ugnies. Avienos kepsniui rinkitės ne didesnį kaip pusantro kilogramo mėsos gabalą. Didelis gabalas ir ilgai kepamas gali neiškepti. Atminkite, kad aviena turi specifinį skonį, kuris ne visiems patinka, todėl į avienos patiekalus rekomenduojama dėti daug ir įvairių prieskonių. Ypač tinka svogūnai, česnakai, mairūnai, imbierai, kmynai. Avienos valgius valgykite karštus, nes avienos lajus labai greitai stingsta ir patiekalas jau nebūna toks skanus.
Tiekite su aštriais, kvapiais padažais. Tinkamiausias garnyras -daržovės ir ryžiai.

Šaltinis: Aviena. Avienos patiekalai.