Archive for the 'Drabužiai' Category

Odiniu drabužiu priežiūra

  • Prieš dėvint odinius drabužius geriausia išpurkšti specialia impregnuojančia priemone, apsaugosiančia odą nuo drėgmės ir nešvarumų.
  • Susitepus odiniam drabužiui, geriausia tą vietą pavalyti drėgna šluoste.
  • Teresa MooreOdinių drabužių nerekomenduojama lankstyti, verčiau pakabinti, kad nesusiglamžytų.
  • Svarbu laikyti sausoje vietoje, kurioje laisvai cirkuliuoja oras. Nedėvimi odiniai drabužiai gali įgauti nemalonų kvapą.
  • Neskalbti patiems, nevalyti jokiais cheminiais valikliais. Jeigu stipriai susitepa, reikia nešti į valyklą.
  • Sušlapusius odinius drabužius reikia nusausinti sausa minkšta šluoste ir palikti džiūti kambario temperatūroje. Jokiu būdu negalima dėti ant radiatorių ar džiovinti karštoje vietoje, nes oda gali sutrūkinėti.

Natūralaus Šilko Skalbimas

Šilką būtina atsargiai skalbti. Geriausia rankomis, ne karštesniame negu 30 °C temperatūros vandenyje. Visiškai šaltas vanduo taip pat netinka. Jeigu skalbiama skalbimo mašina, būtina rinktis programą švelniems audiniams.

  • Negalima naudoti baliklių. Patartina naudoti skalbiklius, skirtus šilkui. Tai apsaugos, kad drabužiai neprarastų formos.
  • Ryškiai šilkinių drabužių spalvai išsaugoti naudinga į vandenį su skalbikliu įpilti acto. 2 I vandens reikės 3 šaukštų 9 % acto. Išskalbtų šilkinių drabužių nevalia gręžti. Reikia švelniai išpurtyti ir padžiauti pavėsyje.
  • Geriausia šilkinių audinių išvis nelyginti, o prieš džiaunant švelniai išpurtyti, kad neliktų raukšlių. Jeigu lyginti būtina, tai daryti reikia iš drabužio išvirkščiosios pusės, be garų, nekarštu lygintuvu.
  • Šilkinių drabužių negalima laikyti drėgnoje patalpoje. Nevalia jų dėti į plastikinius maišelius, nes audiniui būtina kvėpuoti.

Jeigu ant šilkinio drabužio atsirado alkoholio, plaukų lako, kvepalų ar kitokia sunkiai valoma dėmė, geriausia ją pašalinti valykloje sausu valymu.

Drabužių Laidymas

Drabužius lyginate, kaip papuola? Nesistebėkite, jeigu jie ant kūno guli ne taip, kaip norėtųsi, greitai susidėvi. Jeigu juos laidysite pagal taisykles, dėl tokių dalykų nereikės sukti galvos.

Susiruošusi atlikti šį daugelio moterų ne itin mėgstamą darbą, pirmiausia apžiūrėkite vidinėje drabužių pusėje įsiūtas etiketes. Jose būna nurodyta, kokio karštumo lygintuvu laidyti gaminį.

MEDVILNĖ IR LINAS
Jei medvilniniame ar lininiame audinyje yra bent kiek sintetikos, tokj drabužį karšta laidyne būtinai laidykite iš išvirkščiosios pusės. Šimtaprocentinės medvilnės ar lino apdarus galima laidyti ir iš gerosios pusės, tik nevalia pamiršti daiktą užkloti drėgnu skudurėliu. Jeigu lyginsite garine laidyne, drabužį geriau išverskite į blogąją pusę. Medvilninį ir lininį drabužį išlyginsite lengvai ir greitai, jeigu neįeisite jam perdžiūti. Nutikus tokiai bėdai, irgi yra išeičių: galite iš vidinės pusės drabužį gausiai apipurkšti vandeniu arba sausą laidyti ant drėgno pagrindo, pavyzdžiui, nespalvoto storesnio medvilninio rankšluosčio.

Liemenėlių Dydis

Atminkite, kad renkantis liemenėlę kiekvienąsyk būtina matuotis, nes bėgant metams keičiasi krūtų forma ir dydis. Liemenėlės kaušelis turi aprėpti visą krūtį, o lankelis ar apsiuvai baigtis ties pažasties apatine dalimi.

image

Skėčiai – Apsauga ne tik nuo lietaus

Skėtis – ne itin reikšminga mūsų gyvenimo detalė – kartais tampa labai svarbus. Dabar jis mus saugo nuo saulės ar lietaus, tačiau anksčiau skėtis buvo laikomas valdžios ir galios simboliu.

Saulė, lietus, valdžia…
Chinese New YearEuropoje skėtis pirmiausia tarnavo kaip apsauga nuo saulės. Tai byloja anglų kalbos žodis umbrella (kilęs iš lotynų kalbos žodžio, reiškiančio „šešėlis”), vokiečių Schirm („širma”) ir prancūzų parasole („nuo saulės”). Tiesa, prancūzai dar turi žodį parapluie („nuo lietaus”). Būtent jis pavartotas Žako Demi filmo pavadinime – ten trapus meilės skėtis turi apsaugoti filmo herojus nuo buities sunkumų liūties…
Skėtis atsirado karšto klimato šalyse. Ten jis ne tik saugojo nuo saulės, bet ir turėjo kitą, kur kas svarbesnę, paskirtį – bylojo apie aukštą savininko socialinę padėtį. Vienoje skėčio tėvyne laikomo senovės Egipto trijų tūkstančių metų senumo kapavietėje mokslininkai perskaitė užrašą:„Nebha-Ra, faraono skėčio nešiotojas.”

Drabužių Kandys, Valymas

Kad apdarai neblizgėtų
Ilgiau dėvimi drabužiai pradeda blizgėti. Dažniausiai blizga suknelių, striukių, švarkų apykaklės, rankogaliai, kelnių, sijonų sėdimosios vietos. Todėl jeigu planuojate ir kitą sezoną dėvėti pamėgtus šiltus apdarus, nevertėtų jų pakabinti į spintą neparuoštų vasaroti.
■ Vos blizgančią švarko ar vilnonės suknelės apykaklę valykite actu sudrėkinta medžiaga. Tiks druskos ir amoniako mišinys (1:5).
■ Šiek tiek blizgantį tamsų vilnonį ar pusvilnonį audinį galite patrinti perpjauta žalia bulve.
■ Kelnių ar sijonų blizgesį panaikinsite, jei palaikysite juos virš puodo su verdančiu vandeniu taip, kad garai kiaurai persmelktų audinį.
■ Labiau nudėvėtų vilnonių, šilkinių drabužių blizgančias vietas išvalysite medžiaga, sudrėkinta benzinu ar acetonu.
■ Nepamirškite išvalyti ir švarkų, striukių, lietpalčių apykakles.

Kaklaraiščio Rišimas

Sėkmingas kaklaraiščio rišimas susideda iš 9 paprastų žingsnių. Ar esate visiškai žalias kaklaraiščių rišime, ar kažkada mokėjote kaip užsirišti kaklaraištį ir tiesiog primiršote, ar tiesiog ieškote dar vieno būdo kaip papildyti savo kaklaraiščio rišimo žinių bagažą, mes pasiruošę jums padėti.

1 Žingsnis.

Pakelkite savo marškinių apykaklę ir apvyniokite neužrištą kaklaraištį per kaklą. Platusis galas turi kaboti maždaug dvigubai žemiau nei plonasis kaklaraiščio galas.

kaklarascio risimas

kaklaraiščio rišimas

2 Žingsnis.

Paimkite platųjį galą ir apvyniokite apie plonajį du kartus kiek žemiau nuo kaklo. Pradėkite vynioti po plonuoju galu.

3 Žingsnis.

Kai baigiate vynioti galą antrąjį karta perkiškite jį iš apačios į viršų per V formos dalinį mazgą

kaklaraiscio risimas

4 Žingsnis.

Platųjį galą prakiškite į apačia pro mazgo priekį.

5 Žingsnis.

Švelniai patraukite abu galus į apačią, kad mazgas tvirčiau užsispaustų

6. Žingsnis

Laikydami plonąjį galą traukite mazgą į viršų iki kaklo

kaklaraiscio risimas

7 Žingsnis

Pažiūrėkite į galutinį rezultatą. Jeigu plonasis galas yra žemiau storojo, teks atrišti kaklaraištį ir kitą kartą labiau nuleisti storąjį galą pradedant rišti.

8 Žingsnis

Jeigu nutiko atvirkščiai ir dabar platusis galas kabo žemiau nei reikia, atriškite kaklaraištį ir pradėkite kai platusis galas yra aukščiau.

9 Žingsnis

kaklaraiscio risimas

Jeigu esate patenkintas esamu rezultatu, užlenkite marškinių apykaklę ir su pasitikėjimu keliaukite į renginį ar susitikimą!

Kaklaraiščio rišimas video

Pirštinės jų priežiūra

pirstinesZomšinės pirštinės valomos 10 proc. amoniako ir vandens mišiniu (1:4), paskui – vandeniu arba silpnu acto rūgšties tirpalu (1 šaukštelis acto -1 l vandens), nuspaudžiamos ir džiovinamos ore.

Nelabai užterštas galima skalbti užsimovus ant rankų šaltokame stipriame muilo arba koncentruoto plaukų šampūno tirpale (taip, kaip plauname rankas). Labai užterštas vietas – galiukus – įtriname* pa-muilėmis su minkštu šepetėliu. Nenusimovę nuo rankų, perskalaujame vandenyje. Į paskutinį skalavimo vandenį įpilame glicerino (1 šaukštas glicerino -1l vandens) arba cukraus (2 gabaliukai cukraus -1l vandens), paskui nusimauname, vos nuspaudžiame, suvyniojame į rankšluostį, vėl apsimauname 2-3 vai. Baigiame džiovinti patiestas, vos pradžiūvusias patriname tarp rankų. Į išdžiūvusias pirštines įberiame truputį talko.

SKRYBĖLĖS IR JŲ PRIEŽIŪRA

skrybeles

skrybėlės

Atsirado jos senovės Makedonijoje, vėliau paplito Graikijoje. Graikai ir romėnai mėgo dėvėti skrybėles. Paskui jos buvo užmirštos tūkstantmečiams ir tik XV a. vėl pasirodė Europoje.
Skrybėlių yra visokių: vyriškų ir moteriškų, klasikinio stiliaus, sportinių, kaubojiškų, florentietiškų ir 1.1. Pasirenkant skrybėles, modeliuotojai siūlo jas derinti prie nosies, o ne prie veido. Pvz., nedidelei užriestai nosytei tiks skrybėlė su nedideliais užriestais kraštais, t.y. “bolero”, o ilgesnei ir stambesnei – plačiakraštės skrybėlės. Turi reikšmę ir antakių, akių bei lūpų forma.

Fetras – tai medžiaga, gaunama veliant įvairių gyvūnų pūkus (zuikių, bebrų, laukinių kačių ir t.t).

Drabužių atnaujinimas: kaip atnaujinti drabužius

kaip atnaujinti drabuzius

kaip atnaujinti drabuzius

DRABUŽIŲ BLIZGANČIŲ VIETŲ ATNAUJINIMAS
Ilgiau dėvimi drabužiai pradeda blizgėti. Dažniausiai blizga suknelių, striukių, švarkų apykaklės, rankogaliai, kelnių, sijonų sėdimosios vietos.

Vos blizgančią švarko ar vilnonės suknelės apykaklę valome actu sudrėkinta medžiaga. Tinka druskos ir amoniako mišinys (1:5) arba denatūrato ir vandens tirpalas (1 šaukštas denatūrato – 1 1 vandens).